Saldırıda hayatını kaybeden Dr. Fikret Hacıosman gözyaşları ile uğurlandı

4 Ekim 2018   |    6 Ekim 2018   |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

İstanbul Bahçelievler’de geçtiğimiz gün hastası tarafından silahla vurulan Ruh ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Dr. Fikret Hacıosman son yolculuğuna uğurlandı. Doktorun eşi uzun süre tabuta sarılarak gözyaşlarına boğuldu. Bu arada Türkiye genelinde pek çok hekim meslek örgütü ve tabipler odaları Dr. Fikret Hacıosman’a yönelik silahlı saldırıyı kınadı. Dr. Hacıosman’ın cenaze namazı Bahçelievler Mehmet Ülker Cami’nde ikindi namazının ardından kılındı. Cenaze namazı öncesi Hacıosman’ın eşi Mutlu Esentürk Hacıosman ve kızı Beril Zeynep Hacıosman taziyeleri kabul etti.

Hekimler, Dr. Fikret Hacıosman için ‘sessiz siyah çığlık’larla yürüdü

Cenaze törenine Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, hastane çalışanları, doktorlar, İstanbul Tabip Odası üyeleri ve Hacıosman’ın yakıları katıldı. Cenazeye katılanların bazılarının doktor önlüğü giydiği görülürken, bazılarının boynunda stetoskop olduğu görüldü. Dr. Hacıosman, kılınan cenaze namazının ardından Küçükçekmece Yeni Kanarya Mezarlığı’na defnedildi.

Hekime silahlı saldırı! Dr. Fikret Hacıosman, hayatını kaybetti!

İstanbul’da özel bir hastanede psikiyatri uzmanı olarak çalışan Dr. Hacıosman, hastanedeki odasında silahlı saldırıya uğradı. Yoğun bakımda tedavi altına alınan Dr. Hacıosman’ın yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla