Türk Tabipleri Birliği’nden Bahçeli’ye yanıt: Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız

25 Eylül 2020  |  Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin kapatılmasına yönelik çağrısının ardından Türk Tabipleri Birliği (TTB) yazılı bir açıklama yayımladı. Açıklamada ”Uyarı ve öneri paylaşmak etik sorumluluğumuzdur. Sözlerimizin arkasında, görevimizin başındayız” denildi.

Bahçeli’nin ‘Türk Tabipler Birliği kapatılmalı’ twitine yoğun tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, koronavirüs salgını nedeniyle hayatını kaybeden vatandaş ve sağlık çalışanları için sağlık kurumlarına siyah kurdele asma kararı alan Türk Tabipleri Birliği’ne (TTB) sert tepki göstermişti. TTB’nin kararını “zehirli ve zillet bir komplo” olarak niteleyen Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılması için çağrı yapmıştı. Türk Tabipleri Birliği Merkez Konseyi toplantısının ardından yapılan açıklamada, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınına yönelik bilimsel verilere dayalı uyarı ve önerilerin kamuoyu ile paylaşılmasının birliğin evrensel, yasal ve etik sorumluluğu olduğu vurgulandı.

Açıklamada ”Covid-19 salgınında kaybettiğimiz meslektaşlarımızı siyah kurdele ile anmak ve başka kayıplar olmasın diye çabalamak ise kaybettiklerimize ve yakınlarına karşı vefa borcumuzdur” denildi.

Açıklamanın tam metnine şu linkten ulaşabilirsiniz:>>> Salgına Karşı Bilgilendirme ve Uyarı Türk Tabipleri Birliği’nin Yasal ve Etik Yükümlülüğü; Yaşama ve Yaşatma Mücadelemiz Tarihsel Hekimlik Sorumluluğunun Gereğidir!

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla