Velcade, subkütan uygulama için onay aldı

17 Mayıs 2014 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri, Sektör Print


dabigatran-molekulJanssen Türkiye, VELCADE® isimli ürünün subkütan (cilt altı) uygulanması için 27 Mart 2014 tarihinde Sağlık Bakanlığı tarafından “Velcade (bortezomib) 3,5 mg IV/SC Enjeksiyonluk Solüsyon için Toz” şeklinde onaylandığını ve Sağlık Bakanlığı web sitesinde yayınlandığını açıkladı.

Söz konusu onay, bortezomib’in subkütan yoldan uygulanmasının intravenöz (damar içi) yoldan uygulanan bortezomib ile eşit derecede etkili olduğunu ve yan etkilerin sıklık ve şiddetinde anlamlı bir azalmayla ilişkili olduğunu gösteren bir Faz III çalışmasında elde edilen verilere dayanıyor. Bu uygulama, hastalar ve hekimler için daha fazla kolaylık sağlayacak.

Nanses Fransa’da, Hôtel-Dieu Üniversite Hastanesi Hematoloji Bölüm Başkanı ve Sorumlu Araştırmacı olan Profesör Philippe Moreau “Çalışmada elde edilen bulgular ile subkütan bortezomib’in onaylanması, multiple miyelom tedavisinde önemli rol oynayan intravenöz bortezomib ile sahip olduğumuz deneyim zenginliğinin bir sonucudur.   Bu yeni uygulama yolu tedaviyi kolaylaştıracaktır. Bunun yanı sıra, yan etkilerin azalması ile hastaların yaşamına büyük ölçüde etki eden Subkütan Bortezomib’i hastalığın tedavisinde de önemli bir seçenek haline getirecektir” dedi.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla