Yeni zamla birlikte hemşire maaşı 3000 TL’yi geçti

10 Ocak 2017   |    11 Ocak 2017   |   Kategori: Hemşireler, Medyada Sağlık Haberleri Print


Yeni zamla birlikte müsteşarın maaşı 9 bin 787 liraya, genel müdürün maaşı 8 bin 589 liraya, kaymakamın maaşı 4 bin 500 liraya, hemşirenin maaşı da 3 bin liraya yükseldi. 12 milyona yakın SSK, Bağ-Kur ile 2 milyonun üzerinde de memur emeklisi var ve 14 milyona yakın emeklinin maaşları kıdemine, derecesine, göstergesine göre birbirinden tamamen farklı. O nedenle tüm kesim emeklilerimizden örnekler seçtik ki, yayımladığımız tablolarda bu örneklerin sayısı da fazladır.

2017 hemşire maaşı ne kadar?

Geçen temmuz ayında aldığınız maaşa yakın olanını tablodan seçerek, yeni zamlı maaşınızı bulabilirsiniz. Ayrıca, bugüne kadar ki yazılarımda da maaşınızın ve ek ödemenizin nasıl hesaplayacağınızı, buna göre 2017’de zamlı maaşınızın ne olacağını da detaylı anlatılıyor.

Bugünkü tablolardaki zamlı maaşlara. Yeni zamla birlikte müsteşarın maaşı 9 bin 787 liraya, genel müdürün maaşı 8 bin 589 liraya, kaymakamın maaşı 4 bin 500 liraya, hemşirenin maaşı da 3 bin liraya yükseldi. Bu maaşlara ek ödemeler dahildir. Geri kalan emeklilerimiz maaş zamlarını tablolardan bulabilirler.

Emeklilerin maaşları farklı tarihlerde yatıyor. Memurların ağırlıklı olarak her ayın 15’inde maaşları yatıyor. SSK ve Bağ-Kur emeklileri ise her ayın 17’sinde başlamak üzere 19 ve 20’sine kadar geçen süre içinde maaşlarını alabiliyor. Bu çerçevede memur emeklileri zamlı maaşlarını ayın 15’inde alabilecek. İşçi ve Bağ-Kur emeklilerinin de bu ayın 17’sinden itibaren zamlı maaşları yatacak.

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla