Ali Raif İlaç Sanayi’nin yönetiminde görev değişimi: Nihal Arslan Genel Müdür oldu

8 Ekim 2020   |    14 Ekim 2020    |   Kategori: Sektör Print

Türkiye sağlık sektörünün köklü firmalarından biri olan ve 57 yıldır ilaç sektöründe faaliyet gösteren Ali Raif İlaç Sanayi’nin üst yönetiminde görev değişimi gerçekleşti. 32 yıldır kurumun Genel Müdürlüğünü yürüten Muzaffer Bal, görevini yine aynı kurumda 1990 yılından bu yana çeşitli görevlerde çalışan ve 8 yıldır Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığını sürdürmekte olan Nihal Arslan’a devretti. İEİS ile TİSK Yönetim Kurulu Üyeliği de yapan Muzaffer Bal, Ali Raif İlaç Sanayi’ndeki görevine CEO olarak devam edecektir.

Muzaffer Bal kimdir?

İstanbul Üniversitesi Kimya Fakültesi Kimya Yüksek Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra 1971 yılında University of Southern California’ da Kimya Mühendisliği master eğitimini tamamlamıştır.

Continental Vitamin Co. L.A’de kısa bir süre çalıştıktan sonra , 1981 yılına kadar Petkim Petrokimya Yarımca Tesisleri’nde değişik kademelerde görev almıştır. 1989 yılına kadar Bilfar Holding Bilim İlaç bünyesinde sırasıyla Proje Koordinatörü ve İşletme Müdürü olarak görev yapmıştır. Genel Müdür olarak katıldığı Ali Raif İlaç Sanayi’ndeki görevini 32 yıl boyunca devam ettirmiştir.

Nihal Arslan kimdir?

İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden 1984 yılında mezun olduktan sonra 1985 yılında İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsünde MBA programını tamamlamıştır. 1987-1990 yılları arasında Bilim İlaç bünyesinde Üretim Planlama Şefi olarak çalışmıştır. 1990 yılında Ali Raif İlaç Sanayi’nde göreve başlayan Arslan, sırasıyla Planlama Müdürü, Ürün Müdürü, Pazarlama Müdürü, Pazarlama Direktörü görevlerinde bulunmuştur. Son 8 yıllık dönemde Pazarlama ve Satıştan sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini sürdürmüştür.

Ali Raif İlaç Sanayi

Genç cumhuriyetin ilk yıllarında temelleri atılan ve 1928’de 157 şirketten biri olarak kurulan Ali Raif ve Şeriki, 1963 yılından itibaren Muzaffer Turhan tarafından ilaç sanayinde faaliyet gösterecek şekilde yeniden organize olmuştur. Tüm çalışmalarında insana saygıyı, güvenilirliği, başarıyı ve yenilikçiliği prensip edinmiş olan Ali Raif İlaç, kuruluşunun ilk yıllarında çok uluslu şirketlerin lisansları ile ilaç üretip pazarlarken, 1980’li yıllardan itibaren bitmiş ürün ilaç ithalatı ve eşdeğer ürün üretim ve pazarlamasını da gerçekleştirerek Türk İlaç Endüstrisi’nin önemli oyuncuları arasında yerini almıştır.

1999 yılında açılan İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ndeki modern üretim tesisleri ve güçlü çalışan kadrosu ile ithalat, ihracat, üretim, yurtiçi tanıtım ve pazarlama faaliyetlerini yürütmektedir. Yıllardır araştırma ve geliştirme faaliyetleri yürüten Ar-Ge departmanı, T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı onayı ile 12 Ocak 2017 tarihinde Ar-Ge Merkezi olmaya hak kazanarak çalışmalarına devam etmektedir. Her zaman etik çalışma ve paydaşlarına güven veren yaklaşımı bir standart olarak benimseyen Ali Raif İlaç, insan sağlığını korumak ve iyileştirmek amacı ile topluma yüksek kalitede hizmet ve ürünler sunmak misyonu ile yaşama değer katmaya devam etmektedir. www.aliraif.com.tr

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla