Hakkımızda

Akademiden kliniğe bağımsız tıp gazetesi ve lider sağlık portalı

Nisan 2010 tarihinde yayın hayatına başlayan Medikal Akademi, güçlü yayın kadrosuyla kısa sürede Türkiye’nin lider sağlık platformu haline geldi. Bilimsel sağlık haberlerinin güvenilir tek adresi halene gelen web sitemiz gelişmeleri yerinden izleyen editörleriyle ülkemizdeki sağlık haberciliğini yeni bir boyut katmıştır. Türkiye’nin en çok ziyaret edilen sağlık sitesi haline gelen Medikal Akademi, interaktif web yayıncılığında da önemli bir rekora imza attı. Halen günlük 90 bin kişi tarafından ziyaret edilen sitemizin aylık tekil ziyaretçi sayısı 3 milyon civarındadır ve en yakın rakibini ikiye katlamaktadır. Sosyal medyada da önemli bir etkiye sahip olan sitemizin takipçi sayısı 80 bin civarındadır. Dijital mecra dışında sadece sağlık profesyonelleri için yayınlanan dergilerimiz ve kitaplarımızla ülkemizde sağlık yayıncılığında önemli bir hizmet sunduğumuzu düşünüyoruz.

Tıp dünyasındaki önemli gelişmeleri ve literatürdeki saygın yayınları yakından takip eden Medikal Akademi, yetkin editör kadrosu ile hem Türkiye’deki hem de dünyadaki kongre ve sempozyum gibi aktiviteleri doğrudan takip ederek okurlarıyla paylaşıyor. Aylık yayımlanan gazetemiz dışında 2013 yılında yayın hayatına başlayan ONCOLife Dergimiz ülkemizdeki tüm onkoloji camiasına ulaşmaktadır ve benzersiz bir niteliğe sahiptir.

Türkiye’nin en çok okunan uluslararası sağlık sitesinde yer almakta gecikmeyin

Gazetemiz ve web sitemiz yalnızca akademide gerçekleşen gelişmeleri takip etmekle yetinmiyor, bunun yanında sahada çalışan hekimlerin klinikteki deneyim ve birikimlerini de okurlarına ulaştırıyor. Ulusal sağlık politikaları ve sosyal tıp alanındaki gelişmeleri de yakından izleyen Medikal Akademi bütün taraflara eşit mesafede durarak hekimleri ilgilendiren gelişmeleri deneyimli editor kadrosuyla doğrudan izleyip, olabildiğince çok görüşe yer vererek sağlık camiasına ulaştırıyor.

Hekimler için Türkiye’nin ilk Bilimsel Paylaşım Platformu‘nu kurduk

Hekimlerin sorunlarının tartışıldığı bir platform olmayı amaçlayan Medikal Akademi, dijital yayıncılıkta benzersiz bir alt yapı kurarak ülkemizin ilk Bilimsel Paylaşım Platformu‘nu da hayata geçirdi. Son yıllarda eksikliği en çok hissedilen konulardan birisi sağlıkla ilgili gelişmelerde hekimlerin kendi fikirlerini dile getirebilecekleri bir platformun olmayışıydı.

Medikal Akademi bu alandaki boşluğu doldurmak için hekimlere kendi fikir ve yazıların kişisel profilleri üzerinden yayınlama imkanı sunuyor. Sitemize üye olan hekimler sosyal bir platform niteliği de taşıyan bu platformda, kendi profil sayfalarını oluşturabiliyor; yazı ve makalelerini doğrudan yayınlayabiliyor ve sağlık profesyonelleri için kurulmuş olan onlarca uzmanlık grubu‘nda görüş ve yorumlarını paylaşabiliyor.

Evrensel yayıncılık ilkelerine bağlı, objektif ve tarafsız habercilik

Medikal Akademi evrensel yayıncılık ilkelerine bağlı, objektif ve tarafsız habercilik yapmayı özenle gözetmektedir. Gazetemiz yaptığı habercilikte nesnelliğe büyük önem vererek tıp teknolojisinden sağlık ekonomisine, akademik çalışmalardan tıbbi kongrelere, mesleki derneklerin etkinliklerinden ilaç endüstrisindeki gelişmelere kadar çok yönlü habercilik yapmaktadır. Medikal Akademi ülkemizde uluslararası bilimsel tıp literatürünü, kongre ve sempozyumları seçkin editörleriyle yakından takip eden tek haber platformudur.

Mesleki kurumlarla tam işbirliği

Mesleki hekim örgüt ve derneklerinin sağlık alanındaki özel öneminin farkında olan gazetemiz bu kuruluşların etkinlik ve çalışmasına geniş yer vermeyi hedefliyor. Amacımız sağlık camiasının en önemli kurumları olan hekim dernek ve örgütleriyle tam bir işbirliği içinde yayıncılık yapmaktır.

Yayın ilkelerimiz ve misyonumuz

Medikal Akademi tarafsız bir yayın ilkesi izleyerek, her kurum, kuruluş ve kişiye eşit mesafede durmayı ve evrensel yayıncılık ilkelerine bağlı kalmayı taahhüt etmektedir. Misyonumuz bağımsız habercilik anlayışı ve doğru uygulamalarla etkin iletişimi sağlamaktır.

Bize ulaşabilirsiniz:
info@medikalakademi.com.tr

Araç çubuğuna atla