Aşırı terleme sorunu, lıposuctıon ile 30 dakikada sonlandırılıyor

Kategori: Diğer Hastalıklar, Estetik Print

Günümüzde zayıflama ve vücuttaki şekil bozukluklarını gidermede oldukça yaygın olarak kullanılan Liposuction yöntemi, aşırı terleme sorununu giderme amacıyla da kullanılıyor.  Kötü kokuya ve giysilerde istenmeyen lekelere neden olan koltukaltı terlemesi, kişilerin iş ve sosyal yaşantılarında olan ilişkilerini olumsuz yönde etkileyebiliyor. Aşırı terleme sorununun yalnızca 30 dakika süren Liposuction uygulamasıyla sonlandırılabildiğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.

Liposuction ile aşırı aktif olan ter bezleri kontrol altına alınıyor

 Ülkemizde ve yurt dışında birkaç kilo fazlası olan kişilerde, vücut şekillendirme amacıyla kullanılarak başarılı sonuçlar veren Liposuction, aynı başarıyı aşırı terleme sorununda da gösteriyor.  Liposuction’a özel cihazlar eklenmesiyle fazla çalışan ter bezlerinin bir kısmının alındığını ifade eden Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, terlemenin bu sayede kolayca kontrol altına alındığını sözlerine ekliyor.

Ter bezlerinin ne kadarının alınması gerekiyor?

Liposuction ile ter bezlerine müdahale edilmesinde esas amacın terlemeyi değil, aşırı terlemeyi engellemek olduğunu söyleyen Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini şu sözlerle paylaşmayı sürdürüyor:

“Liposuction yöntemiyle ter bezleri alınırken, öncelikli olarak tümünün alınmamasına, ölçünün fazla kaçmamasına çok dikkat etmek gerektiği bilinmelidir. Çünkü terleme fonksiyonlarının komple sonlandırılması, sağlık açısından oldukça sakıncalıdır. Bu   uygulamada terlemenin aşırı olmaması, minimum düzeye indirilmesi amacına uygun davranılır. Liposuction uygulamasıyla, aşırı terlemenin sonlandırılması konusunda bu hassas noktaların dikkatten kaçmaması için, alanında uzman hekimlerden destek alınmalıdır.”

Öğle tatilinde uygulanabilecek kadar kısa sürüyor

Hastanın durumuna göre genel anestezinin de tercih edilebileceği bu uygulama, genel olarak lokal anestezi altında yapılıyor. Yaklaşık olarak yarım saat süren uygulama, öğle tatilinde yapılabilecek kadar kısa sürmesiyle avantajını ortaya koyuyor. Gerekli olması halinde 18 yaşın altındaki hastalarda da uygulanabilen Liposuction, yok denecek kadar az olan yan etkileriyle dikkat çekiyor.

Kısa süren uygulama ile uzun süreli etki

Liposuction ile ter bezlerinin alınması işlemi, yarım saat gibi kısa uygulama süresinin yanı sıra, uzun süren etkisiyle de büyük avantaj sağlıyor. Genellikle ter bezlerinin aşırı çalışmasını Liposuction yardımıyla engelleyen bu tedavinin tekrarının gerekmediğini belirten Estetik ve Plastik Cerrahı Prof. Dr. Erol Kışlaoğlu, konuyla ilgili görüşlerini aktarmaya şu sözlerle devam ediyor. “Bazı özel durumlar dışında, Liposuction ile ter bezlerinin alınma işleminin tekrarlanması gerekli görülmez. Bu anlamda, tedavide kalıcı bir etkiden söz etmek mümkün olur. İstenmeyen özel ve olumsuz durumların ortaya çıkmaması için, operasyonun mutlaka deneyimli bir plastik cerrahi uzmanı tarafından yapılması gerekir.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla