Biofarma İlaç’tan diyabet tedavisinde iki yeni ürün

Kategori: Farmasötik / İlaçlar Print

Diyabet tedavisinde iki yeni ilaç kullanıma girdi: Gluforce ve Pioforce

Biofarma İlaç, Mayıs ayında Kıbrıs Kaya Artemis Otel’de, Fırtınalar grubu ile yaptığı lansman toplantısında iki yeni ürününü diyabet tedavisi için kullanıma sundu. Kullanıma sunulan Metformin etkin maddesi içeren Gluforce ve Pioglitazon etkin maddesi içeren Pioforce, Tip 2 Diyabet tedavisinde kullanılan oral antidiyabetik ilaç grubunda yer alıyor.

Tip 2 Diyabet hastalarında kas, karaciğer ve yağ dokusu gibi hedef dokuların insüline cevabını farklı etki mekanizmalarıyla artırarak etkin glukoz kontrolü sağlayan Gluforce ve Pioforce, Tip 2 Diyabet tedavisinde monoterapi ve kombine kullanıma uygun ilaçlar olarak kullanıma girdi. Gluforce ve Pioforce, açlık ve tokluk yüksek kan glukoz değerlerinin neden olduğu mikrovasküler ve makrovasküler komplikasyonlar nedeniyle, yüksek morbidite ve mortalite ile ilişkili kronik bir metabolik hastalık olan Tip 2 Diyabet hastalarında hipoglisemiye neden olmadan etkin ve uzun süreli kan glukoz kontrolü sağlanmasına katkıda bulunuyor.

Farklı etki mekanizmalarıyla sinerjistik etki gösteren Gluforce ve Pioforce monoterapi ve kombine kullanımda endike, etkili ve güvenli oral antidiyabetik ilaçlar tarif ediliyor. 15, 30 ve 45 mg Pioglitazon içeren Pioforce; 30 ve 90 tabletlik ticari formlarıyla, 850 ve 1000 mg Metformin içeren Gluforce; 100 tabletlik ticari formlarıyla artık tüm eczanelerde mevcut.

Pioforce terapötik endikasyonlar
Pioforce, tip 2 Diabetes Mellitus tedavisinde şu durumlarda endikedir. Monoterapi olarak; diyet ve egzersiz ile yeterli glisemik kontrol sağlanamayan hastalarda yalnızca kontrendikasyonlar ya da intolerans nedeniyle metformin kullanımının uygun olmadığı durumlarda monoterapi olarak kullanılır. İkili oral tedavi olarak; Metforminin tolere edilebilen maksimum oral monoterapi dozunun kullanılmasına rağmen yeterli glisemik kontrol sağlanamayan hastalarda metformin ile kombine edilerek kullanılır. Yalnızca metformine intolerans gösteren ya da metforminin kontrendike olduğu hastalarda, sülfonilürelerin tolere edilebilen maksimum oral monoterapi dozları kullanılmasına rağmen glisemik kontrolün yetersiz olduğu durumlarda sülfonilüreler ile kombine olarak kullanılabilir.  İkili oral tedaviye rağmen yeterli glisemik kontrol sağlanamayan hastalarda, metformin ve bir sülfonilüre ile birlikte kombine olarak kullanılabilir.

Gluforce terapötik endikasyonlar
Gluforce, tip 2 diabetes mellitus tedavisinde, özellikle fazla kilolu hastalarda kan şekeri kontrolünde tek başına diyet ve egzersizin yetersiz kaldığı durumlarda endike. Gluforce erişkinlerde, tek başına veya diğer oral antidiyabetik ilaçlarla veya insülin ile birlikte kombine olarak kullanılabiliyor.

Gluforce 10 yaş ve üzeri çocuklarda ve ergenlerde, tek başına veya insülin ile birlikte kombine olarak kullanılabilir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla