Biofarma, etodolak etken maddeli yeni ürünü ETOXA’ı kullanıma sundu

Kategori: Farmasötik / İlaçlar Print

Biofarma İlaç, ağrılı durumlarda ve osteoartrit ve romatoid artrit gibi çeşitli romatizmal hastalıklarda güvenli tedavi imkanı sunan Etodolak etken maddeli yeni ürünü ETOXA’yı Türk Tıbbının hizmetine sundu. ETOXA, nosiseptif, inflamatuvar ve nöropatik ağrı gibi çeşitli ağrı modellerinde tek başına veya diğer tedavi ajanlarıyla birlikte etkin ve güvenli ağrı kontrolü sağlamaktadır. Ağrı tedavisinde kanıtlanmış ve onaylanmış endikasyonu vardır. İlacın selektif olarak ağrı ve inflamasyondan sorumlu olan Siklooksijenaz-2 enzimini inhibe etmesi nedeniyle diğer NSAİ ilaçlara göre daha az gastrik hasar oluşturma riski bulunmaktadır.

BİOFARMA İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından kullanıma sunulan ETOXA, etodolak etken maddesi içeren non-steroid analjezik, antiinflamatuvar ve antiromatizmal bir ilaç. ETOXA,  osteoartrit,  romatoid artrit, ankilozan spondilit belirti ve bulguların tedavisi ile akut gut artriti, akut kas iskelet sistemi ağrıları, postoperatif ağrı ve dismenore tedavisinde endikedir. ETOXA’nın farklı ağrı tiplerindeki güçlü analjezik etkinliği, pek çok klinik çalışmayla kanıtlanmış ve onaylanmıştır.

ETOXA, diğer non-steroid analjezik ve antiinflamatuvar ilaçlardan farklı olarak, vücutta ağrı ve inflamasyona yol açan prostaglandinlerin sentezinden sorumlu olan Siklooksijenaz-2 (COX-2) enzimi üzerinde selektif inhibitör bir etki göstermektedir. ETOXA’nın vücutta, özellikle mide mukozasında, koruyucu fizyolojik etkileri bulunan prostaglandinlerin sentezinden sorumlu Siklooksijenaz-1 (COX-1) enzim inhibisyonu düşüktür. ETOXA, bu selektif etkisi nedeniyle, ağrı ve inflamasyon tedavisinde güvenli bir seçenektir. ETOXA; her film tablette 400 mg etodolak içeren 14 film tabletlik ticari formuyla tüm eczanelerde mevcuttur.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla