Biyomedikal mühendisliğindeki yenilikler bu sempozyumda tartışılacak

Yazan Okan Öztürk
4 Şubat 2015   |    24 Ocak 2020    |   Kategori: Kongreler, Üye Yazıları Print

biyomedikal-fuar24. Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu, 25-26-27 tarihleri arasında yapılacak. Kendi alanındaki en önemli etkinliklerden birisi olan bu sempozyum Türkiye’de biyomedikal mühendislik alanında yaşanan gelişmelerin takibi acısından da önemli bir fırsat sunuyor. 

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi Biyomedikal Teknolojileri AR-GE Topluluğu ve öğretim üyeleri tarafından düzenlenen “4.Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu” , 25 Mart 2015 Namık Kemal Üniversitesi Merkez Kampüs Rektörlük Konferans salonunda, 26 Mart 2015 Çorlu Mühendislik Fakültesi Konferans salonunda, 27 Mart 2015 tarihinde de Tıbbi Cihazlar ve Malzeme Fuarı EXPOMED 2015 İstanbul’da biyomedikal alanında ülkemizin seçkin akademisyenlerinin konuşmacı olarak katılacağı, çeşitli medikal sektör temsilcilerinin deneyimlerini paylaşacağı ,medikal firmaların ürün tanıtımı yapacağı bir biyomedikal sempozyumu gerçekleşecektir.

Artık geleneksel olarak düzenlenen NKÜ Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu üniversitelerin Biyomedikal Mühendisliği ve Biyomedikal Cihaz Teknolojisi öğrencilerine açıktır.

Biyomedikal Mühendisliği lisans öğrencilerinin mesleki ve bilimsel yetkinliklerini artırmak amacıyla düzenlenecek olan bu sempozyumda; biyomedikal alanında ülkemizin seçkin akademisyenlerinin konuşmacı olarak katılacağı, çeşitli medikal firmaların ürün tanıtımı yapacağı, medikal sektör temsilcilerinin deneyimlerini paylaşacağı ve öğrenciler projelerini poster şeklinde sunabileceği bir platform oluşturulacaktır.

27 Mart 2015 tarihinde EXPOMED Tıbbi Cihazlar Fuarında Öğrenci Poster Sunumları gerçekleştirilecektir. Poster sunumlarının konusu “Biyomedikal Mühendisliği’nde Yenilikler” olarak belirlenmiştir. Bu konunun seçilmesindeki amaç lisansın her aşamasındaki öğrencilerin bir araya gelerek gelecekte biyomedikal mühendislerinin insan yaşamında ne gibi dönüşümler, değişimler yaratabileceklerini kimi örnekler de ortaya koyarak tartışmalarını sağlamaktır.

Namık Kemal Üniversitesi Çorlu Mühendislik Fakültesi biyomedikal mühendisliği öğrencileri olarak, 4. NKÜ  Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumuna biyomedikal alanıyla ilgilenen  herkesin katılımını bekliyoruz…

ÖĞRENCİ BİLDİRİLERİNİN AMACI VE HEDEFİ:
Türkiye’de biyomedikal mühendisliği eğitimi alan öğrencileri ve bu alanla ilgilenen bireyleri bir araya getirmek ve çalışmaları için uygun bir platform oluşturmak. Biyomedikal alanda eğitim gören öğrenciler ve alanla ilgilenen bireyler arasında bilgi paylaşımının sağlanması ve çözüm aranması amaçlanmaktadır.

Biyomedikal alanında yer alabilecek her türlü çalışmanın kabul edileceği, lisans düzeyinde olan bireylerin çalışmalarını sunma, tartışma ve değerlendirilme olanağı bulabileceği bir etkinlik olması hedeflenmektedir.

BİLDİRİ KONULARI VE DEĞERLENDİRİLMESİ:
NKÜ 4.Biyomedikal Mühendisliği Öğrenci Sempozyumunda sunulacak öğrenci poster sunu bildirileri için biyomedikal alanda ilgili olan çalışmalar kabul edilecektir. Konu seçimi tamamen poster sunumunu hazırlayacak bireyin tercihine bırakılmıştır. Değerlendirmede Düzenleme Kurulu poster bildiri özetlerini değerlendirecektir.

KATILMAK İÇİN:
Poster sunumuna lisans eğitiminin her aşamasındaki öğrenciler en az 2 kişilik gruplar oluşturarak katılabilirler. Poster sunumlarının bir öğretim üyesinin danışmanlığında hazırlanması gerekmektedir. Hazırlanan sunumlara ilişkin özetler kayıt linkinde yer alan form aracılığıyla 8 Mart 2015 tarihine kadar gönderilmelidir.

Etkinliğe katılabilecek poster sayısı poster alanıyla sınırlı olduğu için ilk gönderilen özetler ilk önce değerlendirmeye alınacaktır. Özetlerle ilgili geri bildirimin ardından gruplar posterlerini hazırlayacaklar ve düzenleyicilere ileteceklerdir. Sempozyumda yer alacak Öğrenci Poster Bildirileri Sempozyum bildiri kitapçığında yayınlanacaktır. Bildirilerin daha önce herhangi bir yerde sunulmamış ve bastırılmamış olması gerekmektedir.

Posterler, 26 Mart 2015 tarihinde açılacak olan EXPOMED Fuarı kapsamında sergilenecektir. Posterler, 27 Mart 2015 tarihinde sempozyum katılımcılarından oluşacak olan bir juri tarafından değerlendirilecek ve sonuçta dereceye giren posterlere o gün yapılacak oturumda çeşitli ödüller takdim edilecektir.Bunun dışında tüm katılımcılara sertifika verilecektir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla