Terapötik Palyaço Yarenlik Eğitimi

Tarih: 15 Mart 2023

Saat: 20:30

Süre: 150 dakikaÇocuk Ve Yaşlılarda Psikolojik Destek Sağlamada Terapotik Palyaço Yarenlik Eğitimi, Yarenlik Yolu Kurucusu ve İyileşme ve İyileştirmede Gülümsemenin Gücü kitabı yazarlarından Uzman Psikoterapist Refika Yazgaç tarafından düzenlenmektedir. Bu eğitim Yeditepe Ünversitesi e- ticaret bölümü işbirliği ile düzenleniyor. Terapötik Palyaço eğitimi kişilerin anksiyete ve stres düzeyini azaltmak için kullanılan bir sanat terapisi yöntemi olup özellikle çocuklar ve yaşlılar üzerinde olumlu etkileri araştırmalarla da ortaya konulmuştur. Detaylı bilgi ve eğitime kayıt için bu linki tıklayarak açılacak formu doldurabilirsiniz.

Eğitimin Amacı:

Ülkece yaşadığımız zor günlerde travmaların çocuk ve yaşlılar üzerindeki etkisini azaltırken yaratıcılığımızı tekrar keşfederek gülümsemenin iyileştirici gücünü kullanmaktır. Yaşamdaki travmatik olaylar karşısında kişilerin baş etme becerilerini güçlendirmelerine, psikolojik iyilik hallerini, dayanıklılıklarını artırmalarında, pozitif ortam yaratmada bir araç olarak terapotik palyaçoluğun öğretilmesi amaçlanmaktadır. Ayrıca bu eğitimi alan yardım edenin kendi iyilik haline de yatırım yapması öğretilecektir. Tüm bunlara ek olarak yaratıcılığınızı bu eğitimde öğrendiklerinizle pratiğe dönüştürme imkanı bulacaksınız.

Eğitim Programı:

2 tam gün yüzyüze, 2 saat online uygulamalı-teorik eğitim ve eğitim sonrasında süpervizyon olmak üzere 20 saatten oluşmaktadır.

Kimler Katılabilir:

Bu eğitim başta ruh sağlığı çalışanları, sosyal hizmet uzmanları, hemşireler ve insanla bağlantı-ilişki kurulan meslek gruplarına açıktır.

Eğitim Tarihi:

15 Mart Çarşamba- Saat: 20.30-22.30 (Online)
18 Mart Cumartesi – Saat: 10.00-16.00
18 Mart Cumartesi – Saat: 10.00-16.00

Süpervizyon gün ve saatleri katılımcılara eğitim sonrası duyurulacaktır. Eğitime katılan katılımcılara İyileşme ve İyileştirmede Gülümsemenin Gücü kitabı, rozet ve kırmızı burunluk verilecektir. Detaylı bilgi ve eğitime kayıt için bu linki tıklayarak açılacak formu doldurabilirsiniz.
Sertifika: Katılım belgesi verilecektir
Kontenjan: 30 Kişi ile sınırlıdır.
Eğitim Yeri: Ataşehir Belediyesi Kayışdağı Lions Ataevi
Eğitim geliri deprem bölgesindeki depremzede çocuk ve yaşlılarımıza kalacak çadır temin etmek için kullanılacaktır.

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör