Emily Millette, Lilly Türkiye Genel Müdürü olarak atandı

29 Eylül 2022  |   Kategori: Sektör Print

Lilly İlaç’ta yeni genel müdür ataması gerçekleştirildi. Yapılan yeni atama kapsamında, son olarak ABD Kuzeydoğu Diyabet Birinci Basamak Tedavi Bölgesi Satış Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Emily Millette, Lilly Türkiye’nin yeni Genel Müdürü oldu. Lisans eğitimini Kuzey Karolina Eyalet Üniversitesi grafik tasarım bölümünde tamamlayan Emily Millette, profesyonel hayatına 2008 yılında IBM’de kullanıcı deneyimi tasarımcısı olarak başlamış, ardından kullanıcı deneyimi tasarımı lideri göreviyle daha geniş sorumluluklar üstlenmiştir.

2016 yılında, Duke Üniversitesi Fuqua İşletme Okulu’nda MBA derecesini aldıktan sonra Lilly’ye katılan Emily Millette, globalde ve ABD’de strateji, satış ve pazarlama alanlarında çeşitli roller üstlenerek, çalışanların gelişimine katkıda bulunmuş, fonksiyonlar arası iş birliğine ve çok başarılı iş sonuçlarına ulaşılmasına liderlik etmiştir. Emily Millette, İstanbul merkezli olmak üzere Lilly Türkiye Genel Müdürü görevine atanmıştır.

Lilly İlaç Hakkında: Tüm dünyadaki insanların yaşamlarını iyileştiren ilaçlar yaratmak için, insana verilen değeri keşif ile birleştirmek amacıyla 1876 yılında ABD’de kurulmuş olan Lilly, 146 yıllık güçlü bir mirasa sahiptir. Dünya çapında 36.000’den fazla çalışanı olan Lilly’nin 7 ülkede üretim tesisi bulunmakta ve ürünleri 120 ülkede pazarlanmaktadır. Araştırma ve geliştirme alanında yaklaşık 8.600 çalışanı ve 7 ülkede Ar-Ge merkezi bulunan Lilly, 55’ten fazla ülkede klinik araştırmalar yürütmektedir.

Lilly, Türkiye’deki faaliyetlerine 1950’lerde, ürünlerinin bir Türk şirketi ortaklığında üretilip dağıtılmasıyla başlamış, 1993 yılında bu çalışmalarını Lilly İlaç Ticaret Ltd. Şti. çatısı altında toplamıştır. O tarihten bu yana Lilly, Türkiye’de, endokrinoloji (diyabet, osteoporoz), merkezi sinir sistemi hastalıkları, onkoloji, dermatoloji (psoriasis, atopik dermatit, alopesi areata ), romatoloji (romatoid artrit, psöriyatik artrit, aksiyel spondiloartrit), migren ve erkek sağlığı alanlarında çeşitli ürünlerini Türk tıbbının kullanımına sunmaktadır.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla