Buca Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi

Adres

Atatürk Mah., Hoca Ahmet Yesevi Cd. No: 27, 35390 Buca / İzmir

Web Sitesi

http://izmirbucakdch.saglik.gov.tr

Branşlar

Acil ServisÇocuk CerrahisiDahiliyeGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKBBTıbbi GenetikYenidoğanYoğun BakımBuca Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nin yapımına 1991 yılında karar verilmiş olup 1995 yılında ihalesi yapılan hastanenin inşaat çalışmaları için ayrılan ödenek eksikliğinden kaynaklı olarak yapım çalışmaları durdurulmuştur. Beş yıllık dönem sonrasında hastane hizmet binası için 1996 yılında yeniden planlama yapılmış ancak hastane inşaatı tamamlanamamıştır.2008 yılı Mart ayında yapım çalışmalarının oranı yüzde 80-90 düzeyine ulaşmış ve binanın yapım sürecinin tamamlanması konusunda ikmal ihalesi yapılmıştır.

Hastanemiz 125 yataklı olup en son teknolojik cihazlarla donatılmıştır ve İzmir’de hem kadın doğum hem de çocuk hastanesi olarak hizmet verilen tek dal hastanesidir. Hasta odalarımız genellikle tek kişilik olup en kalabalık odalarımız iki kişiliktir.

Hasta odalarımızda banyo, duş, tuvalet, lcd ekran televizyon, refakatçi koltuğu ve hemşire çağrı sistemleri standart olarak bulunmaktadır. Suit ve özel odalarımızda ise geniş ekran lcd tv, buzdolabı, deri oturma grubu, tablo, giyinme odası ve banyosunda saç kurutma makinesi bulunmaktadır. Hastanemizde 50 yataklı 2 tane çocuk hastalıkları servisi, 48 yataklı 2 tane kadın doğum servisi, 6 yataklı erişkin yoğun bakım ünitesi, 6 yataklı çocuk yoğun bakım ünitesi, 15 küvözden oluşan yenidoğan yoğun bakım servisi, 5 tane son teknolojiyle donatılmış ameliyat salonu, 15 sancı odası ve 5 doğum salonundan oluşan doğumhane, merkezi sterilizasyon ünitesi, işitme tarama polikliniği, aile planlaması polikliniği ve ürodinami ünitesi mevcuttur. Ayrıca çocuk servisinde yatan çocuk hastaların oyun oynayıp aktivite yapabilecekleri oyun salonumuz bulunmaktadır. Hastanemizde hekim seçme uygulaması yapılmakta olup aynı zamanda bebek dostu hastane ünvanı bulunmaktadır.

Tel: 0 232 454 01 01 

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla