Online Hizmet Sözleşmesi

Online Hizmet ve Uzaktan Satış Sözleşmesi

Sözleşme Tarafları: Bu sözleşme Hizmet Sunucu (Medikal Akademi Yayıncılık ve Prodüksiyon Tic. Ltd. Sti.) Satıcılar (www.medikalakademi.com.tr sitesi üzerinden ücretli kurs ve eğitim etkinlik düzenleyen kurum ve kişiler) ile Alıcılar (Sitemizden eğitim alan üyeler ve ilgili kurs programlarına kayıt yapan kişiler) arasında ki online ücretli eğitimlerin şartlarını kapsamaktadır.

  1. Eğitimlerin Nitelikleri, Süreleri ve Şekli

Dersler uzaktan eğitim (online) sistemiyle canlı eğitimleri ve sistemde kayıtlı videolar şeklinde gerçekleştirilebilir. Alıcı, Medikal Akademi web sitesindeki canlı ya da kayıtlı videoları, CD, flash bellek vb harici depolama sistemleri ile kopyalayamaz veya paylaşmaz. Hizmet Sunucu, ayrıca eğitim videolarının kopyalanması, saklanması, paylaşılması ya da ticari amaçla kullanılmasının tespiti halinde her türlü yasal işlem başlatacağını tüm alıcı ve satıcı taraflara bildirir.

Eğitimlerimiz online sistemler üzerinden olacaktır. Hizmet Sunucu, teknik aksaklıklar halinde daha iyi hizmet verebilmek için başka bir web online eğitim sistemine dersleri taşıyabilir. Hizmet Sunucu, üye ve kursiyerlerinin eğitimlerini aldıkları online eğitim sisteminden sorumlumdur. Hizmet Sunucu, ilgili eğitim ve kursların belirtilen şartlarda yerine getiremez ise alınan ücreti geri iade etmek ile yükümlüdür. Aynı şekilde Medikal Akademi web sitesi üzerinden bağımsız olarak eğitim ve kurs düzenleyen ikinci taraflar (Satıcılar) kurs kayıt programlarında deklere ettikleri eğimleri programlarını belirttikleri niteliklerde yapamazlar ise Alıcılardan alıkları ücreti iade etmekle yükümlüdürler.

Hizmet Sunucu, satıcıların düzenledikleri ücretli eğitim ve etkinlikleri deklere ettikleri niteliklerde düzenleyip düzenlemediklerini istediği her zaman denetleme hakkına sahiptir. Hizmet Sunucu, satıcıların deklere ettikleri eğitimleri belirtilen niteliklerde yapılmadığını tespit eder ya da alıcılardan gelen kanıtlanmış haklı şikayetler olması durumunda Satıcıların eğitim çalışmalarına ve gerekli görürse sistemdeki üyeliklerine son verebilir. Bu tür durumlarda Satıcılar aldıkları ücretleri Alıcılara iade etmekle yükümlüdürler.

Eğitim programlarına kayıt olan Alıcılar ve Kursiyerden kaynaklanan, internet hızı yavaşlığı, PC problemleri, internet sağlayıcı kuruluşlardan kaynaklı vb. gibi kaynaklanan sorunlardan dolayı Satıcıları veya Hizmet Sunucusunu sorumlu tutamaz.

  1. Eğitimlerin Öngörülen Tarihleri

Eğitim tarihleri, www.medikalakademi.com.tr web sitesindeki ilgili kurs sayfasında belirtilen tarihlerde başlar. Hizmet Sunucu, Eğitim Tarihlerini ve Eğitmenleri değiştirme hakkına sahiptir. Ancak Hizmet Sunucu, veya Satıcılar, tarih, mekan, sistem değişliği yapsalar dahi deklere ettikleri eğitimleri tamamlamakla yükümlüdür. Aksi halde kursiyerlerden aldıkları ücretleri iade etmekle yükümlüdürler.

  1. Şifre Tanımlama

Hizmet Sunucu ve Satıcılar uzaktan eğitime giriş sistemi; kullanıcı adı ve şifreleri eğitimin belirtilen tarihinde önce kursiyerlerine mail ve/veya SMS yoluyla iletmekle yükümlüdür.

Eğitim tarihinde eğitime bağlanma linki ya da şifrelerin teknik nedenlerle alıcılara ulaşmaması durumunda şifrelerin ulaştığı tarihte eğitim başlamış olur. Satıcılar kursiyerin kaybettiği gün veya günleri süreye ekleyerek kursiyere kurs süre ve hakkını yerine getirmekle yükümlüdür.

Şifrelerin teknik nedenlerle gecikmesi durumunda ücret geri iadesi istenemez, ücret iadesi ancak eğitim açılamadığı taktirde iade edilir.

  1. Belgelendirme

Hizmet Sunucu veya Satıcılar, düzenledikleri eğitimlere katılan ve gerekli yükümlülükleri yerine getiren tüm kursiyerlere, kursiyer adına düzenlenmiş, Sertifikaları mail veya anlaşmalı kargo şirketleri ile karşı ödemeli olarak gönderim yapabilir. Hizmet Sunucu veya Satıcılar, kursiyerin eğitime kayıt olurken vermiş olduğu bilgileri doğru kabul etmektedir ve doğabilecek sorunlardan sorumlu değildir. Sertifikaların nitelikleri ve geçerlilikleri her kurs programı için eğitimi düzenleyen satıcılar ve kurumlar tarafından deklere edilen niteliklerde olmalıdır. Kursiyerin vermiş olduğu hatalı bilgilerden kaynaklanan ve sertifikada yapılacak değişikliklerde sertifika düzeltme bedeli istenebilir. Eğitim sertifikasının kursiyere ulaşması eğitim bitiş tarihinden sonra 30 iş günü içerisinde olur.

  1. Eğitim Materyal ve Dokümanları:

Satıcılar, kurs programlarında deklere ettikleri her türlü eğitim materyal ve dokümanları kursiyerlerine kurs süresince veya sonrasında belirttikleri şekilde ulaştırmakla yükümlüdür.

  1. Ücretlendirme:

Eğitim ücretlendirmeleri Satıcılar tarafından eğitim ve kurs programı öncesinde ilgili kurs ve eğitim programının sayfasında deklere edilir. Belirtilen bu kurs ücreti ve KDV bedeli dışında (kursiyer kaynaklı düzeltmeler hariç) para talep edilemez.

Satıcılar düzenledikleri kurs ve eğitimlerin ücretlerini istedikleri zaman arttırıp azaltabilir, indirim uygulayabilir ancak ücret değişikliği satılmış kursları kapsayamaz.

Kurs ücretleri, Hizmet Sunucu veya Satıcılar, tarafından online ödeme sistemleri veya banka havalesi ile alınabilir. Düzenlenen etkinlik ücret ödemeleri ile ilgili yürürlükteki yasal mevzuat çerçevesinde belge ve fatura düzenlenme yükümlülüğü bulunmaktadır. 

Hizmet Sunucu, Satıcılar ve Alıcılar arasındaki ödeme, eğitim ve belgelendirme vb işlemlerin doğrudan tarafı ve sorumlusu değildir. Tarafların neden olabileceği her türlü, sorunu tespit ve ilgili yasal kurumlara iletme veya çözme konusunda yardımcı olmaya çalışacaktır.

Alıcı ve Kursiyerlerin, uzaktan eğim sistemi şifresi ulaştıktan sonra ve/veya kurs ücretinin ödemesinden sonra cayma hakkı yoktur. Eğitim ücreti eğitim başlamadan peşin olarak EFT/Havale ya da kredi kartı yolu ile tahsil edilebilir.

  1. İade ve Teslimat Koşulları

4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik’te “Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Cayma hakkının kullanılması, ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şartına bağlıdır.” hükmü bulunmaktadır.

Bu hükümde de belirtildiği üzere; satın alınan eğitim paketleri, hizmetler veya ürünler; ücretleri ödendikten sonra belirtilen zaman dilimi içerisinde aktif hale getirilir. Aktif edilen üyelikler hiçbir neden gösterilerek üye tarafından iptal edilemez, yasal cayma hakkı kullanılamaz ve bu tür durumlarda Medikal Akademi veya Satıcılar tarafından tahsil edilen ücretler üyeye iade edilmez.

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, tek kullanımlık mallar, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen mallar ve her türlü eğitim-öğretim faaliyetleri için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıda belirtilen mallar veya hizmetlerde cayma hakkının kullanılması, söz konusu bir mal ise ambalajının açılmamış, bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun esaslarına göre “Ayıplı Mal” tanımına uymayan ve ambalajı açılmış veya bozulmuş ürünlerin değişimi ve iadesi yapılmaz.

  1. Gizlilik

Medikal Akademi, üyelik ve kurs kayıt işlemi için vermiş olduğunuz bilgileri işbirliği yaptığı kurumlar dışında paylaşmamayı taahhüt eder. Ön kayıt formunu doldurarak size düzenli aralıklarla mail, SMS, ve telefon ile bilgilendirme ve duyuru yapmamızı kabul etmiş sayılırsınız. Bu bilgilendirmeden çıkma hakkına sahipsiniz. Haberdar ettiğiniz taktirde bilgilendirme almayacaksınız.

  1. Sözleşmenin Onaylanması

Medikal Akademi üyeleri, Eğitim/Fırsat / Ön Kayıt / Başvuru Formu’nu doldurdukları andan itibaren Medikal Akademi Online Eğitim Sistemi’ne kayıt işlemleri başlamış ve müşteri hizmet sözleşmesini okuyup/anlayıp kabul etmiş sayılacaktır. Mail olarak gönderilen hizmet sözleşmesini de mail ortamında okuyup anlayıp kabul etmiş ya da aşağıdaki formu doldurması halinde kabul etmiş sayılacaksınız. Sözleşme onay tarihi mailin gönderilmesi ve/veya formun doldurma tarihi esas alınır.

  1. Uyuşmazlık ve Mahkeme

Taraflar, uyuşmazlık durumunda bu sözleşme ile ilgili; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı tarafından ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, ilan edilen değerin üstünde ise İstanbul Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Araç çubuğuna atla