Tamamlayıcı Sağlık Sigortası nedir? Ne işe yarar?

26 Ekim 2022   |    29 Mart 2024    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Sağlık, canlıların tam olarak iyilik halini ifade eden evrensel bir kavramdır. Kişinin doğuştan sahip olduğu en temel haklardan biridir. Bu iyilik halinin devam etmesi ya da bozulduğunda yeniden kazandırılması için çeşitli önlemler alınmalıdır. Kişinin kendine iyi bakması ve sağlık durumunu koruması en baş görevidir. Gerekli olduğunda sağlık kurumlarından ihtiyacı olan hizmeti alması için özel sigorta poliçelerine dahil olabilir. Sigorta poliçeleri arasında Tamamlayıcı Sağlık Sigortası birçok insanın tercih ettiği hizmet içeriğe sahiptir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olan kişilerin, bu kurumla anlaşması olan özel hastanelerde kullanabileceği bir poliçe türüdür. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile anlaşmalı birçok özel hastane bulunuyor. Bu hastanelere gittiğinizde muayene, tahlil ya da tedavi hizmetlerinden ek ücretler kişilerden tahsil ediliyor. Bazı hizmetlerde uygulanan SGK indirimi düşük olabiliyor ve yüklü miktarlar kişiye ek ücret olarak yansıtılıyor. Bu tip durumlarda Tamamlayıcı Sağlık Sigortanız varsa ek ücret ödemeden sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyorsunuz.

Bu poliçe kapsamında ayakta ya da yatarak tedavi olabiliyorsunuz. Özellikle ciddi ve tedavisi uzun süren hastalık süreçlerinde Tamamlayıcı Sağlık Sigortası oldukça avantaj sağlıyor. Bu avantaj maddi olduğu kadar daha nitelikli sağlık kurumlarından faydalanma olanağı da tanıyor. Konuyu özetlemek gerekirse SGK’nın karşıladığı tutarın üstünü tamamlayan bu poliçeyle hem kendinizi hem de sevdiklerinizi daha güvenli bir geleceğe hazırlayabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Ne İşe Yarar?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, olası sağlık sorunlarınıza en ideal çözümü bulmanıza katkı sağlar. SGK’nın anlaşmalı olduğu özel hastanelere giderek ek ücret ödemeden gerekli sağlık hizmetini alabilir böylelikle maddi tutarı düşünmeden nitelikli hizmet alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Kimlere Yapılır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasını kimler yaptırabilir sorusu internette sıklıkla araştırılıyor. Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı çalışanlar, bağkurlu, memur gibi devletin çalışan güvenlik hizmetine bağlı herkes bu poliçe türünden yararlanabilir. Bunun sebebi ise SGK’dan doğan özel hastane ek ücretlerini kapsayan poliçe olmasıdır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası bireysel bir hizmet sunar. Aile bireylerine de bu sigorta poliçesinden yaptırmak istiyorsanız her bir kişi için prim ödemeniz gerekir. Normal şartlarda SGK kurumuna bağlı olan bir babanın güvencesi çatısı altında bulunan eş ve çocukları içinde geçerli olur. Bu tip özel poliçelerde ise her bir aile üyesinin ayrı prim ödemesi gerekir. Bunun dışında kurumlarda kendi çalışanları için bu tip poliçe türünü tercih edebilir. Aile ya da kurumlar için sigorta şirketleri avantajlarla dolu çeşitli poliçe teklifleri sunabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası şu fiyata sağlanabiliyor diyebileceğimiz tek tip fiyat politikasına sahip değildir. Her sigorta şirketinin farklı fiyat listesi bulunur. Ya da bazı durumlarda sadece size özel fiyatlar belirlenebilir. Oturduğunuz şehir ya da ek teminatlara göre poliçenizin fiyatı değişebilir. Bu durumu etkileyen başka bir başlık ise toplu yapılan poliçelerdir. Tüm aile bireylerine ya da kurumda çalışan herkese poliçe sigorta yaptırılacaksa farklı fiyatlar oluşabilir.
tamamlayicisaglik.com sayesinde tüm sigorta şirketlerinin tamamlayıcı sağlık sigortası tekliflerini tek ekranda karşılaştırabilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla