Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu’na Davetlisiniz

Tarih: 15 Şubat 2021

Saat: 15:59

Süre: 60 dakikaDijital Sağlık Teknolojileri Forumu’na Davetlisiniz
Son yıllarda bilgi, bilişim, iletişim ve internet teknolojilerindeki gelişmeler, Covid-19 pandemisi ile birlikte büyük bir sıçramaya neden oldu. Bu alanda en büyük dönüşümlerden birisi de dijital sağlık ve yapay zeka destekli uygulamalarda gerçekleşiyor. Sağlık alanında giderek daha fazla kullanılmaya başlanan bu teknolojiler, bir yandan sağlığa erişim ve hizmet kalitesinde önemli avantajlar sağlarken diğer yandan biyo-teknoloji ve ilaç araştırmalarında devrim denebilecek gelişmelere neden oluyor. Yapay zeka destekli klinik araştırma yöntemleri ile birlikte insanlık ilk kez bir yıl gibi bir sürede Covid-19 aşısına erişme imkanı buldu. Bu gelişmelerle birlikte özellikle küresel sağlık sektöründe köklü ve heyecan verici bir dönüşüme tanık oluyoruz. Ancak her yeni teknoloji gibi ‘Dijital Sağlık Teknolojileri’nin de başta veri güvenliği olmak üzere tüm boyutları ile mutlaka tartışılması gerekiyor.

Pandemi ile birlikte yaşanan karantina uygulamaları özellikle tele-sağlık uygulamalarına olan ihtiyacı arttırırken, kısa süre içinde birbirinden ilginç uygulamaların hayatımıza girdiğine tanık olduk. Öte yandan sağlık sektörü için strateji geliştiren uzmanların değer yaratmaya ve sonuçları iyileştirmeye dayalı yeni sağlık iş/hizmet modelleri geliştirmeye odaklandıklarını görüyoruz.

Hedef ise net; Akıllı Yaşam ve Sağlık…

Akıllı yaşam ile bireyler toplumsal sağlığın korunması hakkındaki kararlarda yönetime de daha aktif katılma imkanı bulabilir.

Öngörücü, Önleyici, Kişiselleşmiş ve Katılımcı Sağlık Sistemi…

İleri klinik teknolojilerinin yani sıra genomik, immüno-terapi ve rejeneratif tedaviler, sentetik biyoloji ve bilgi teknolojileri ile birlikte yapay zeka ile buluşuyor. Öte yandan nesnelerin interneti, sanal ve arttırılmış gerçeklik, 5G teknolojisi, biyosensörler, tele-tıp, büyük veri, robotik ve diğer pek çok uygulama Dijital Sağlık Teknolojileri alanında yaklaşmakta olan büyük bir devrim sadece ilk adımlarını basamaklarını oluşturuyor.

Bizler, 15 Şubatta Medikal Akademi sponsorluğunda başlayacak olan Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu ile zeki teknikler temelli sistemlerin sağlık hizmetlerinde bütünleşik kullanımı konusunda farkındalığı arttırmayı ve rekabetçi işbirliği modellerinin geliştirilmesini hedefliyoruz.

Bu hedefe yürürken; sağlık alanına dönük yenilik ve girişimcilik ekosistemi için sektörel iş birlikleri, medikal teknoloji geliştirme, sağlık sektörü dijital dönüşümü, tıbbi teşhis, tanı ve tedavi karar süreçlerini destekleyen veri modelleme ve analitik araçların en önemli örneklerini Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu’nda sizlerle buluşturmayı amaçlıyoruz.

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 1 – Dijital Sağlığa Genel Bakış

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 2 – Tele-Tıp Uygulamaları

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 3 – Sağlığı Koruma ve Geliştirmede Dijital Teknolojiler

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 4 – Kanser Tedavisinde Yenilikçi Yaklaşımlar

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 5 – Yenilikçi Aşı ve İlaç Geliştirme

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 6 – Biyoteknoloji ve İnovasyon

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 7 – Genetik Tanı ve Tedavilerde Son Gelişmeler

Dijital Sağlık Teknolojileri Forumu: 8 – Yataksız Hastane ve Sağlıkta Dönüşüm 2.0

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla