Genel Cerrahide Yaşanan Sorunlar ve Malpraktis

Tarih: 28 Şubat 2021

Saat: 17:00

Süre: 60 dakikaMedikal Akademi 10. Sağlık Hukuku Oturumu’nda ‘Genel Cerrahide Yaşanan Sorunlar ve Malpraktis” konusunu İzmir Tabip Odası Onur Kurulu Üyesi ve Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Boylu, Türk Cerrahi Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Ahmet Deniz Uçar, Sağlık Hukuku Yazarı Av. Arb. Ümit Erdem, Sağlık Hukuku Bilimi Uzmanı Dr. Yakup Gökhan Doğramacı ile konuştuk. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki yayınlardan haberdar olabilirsiniz.

Toplantımızda ele alınacak bazı başlıklar:

  • Genel Cerrahi’de Hatadan Kaçınma Yolları
  • Genel Cerrahi’de Komplikasyon Yönetimi
  • Pandemi’de Genel Cerrahi Uzmanlığı
  • Genel Cerrahi Uzmanı’nın Sorumlulukları
  • Malpraktis’in Hukuksal Boyutu
  • Emsal Yargı Kararları
  • İzleyici Soruları ve Son Sözler

Etkinliğimize yukarıdaki kayıt butonuna tıklayarak kayıt yaptırabilir ve böylece daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz: https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
5 Comments
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
özcem öfkeli
özcem öfkeli
9 ay önce

acaba her hastanın bilgilerinin kaydedildiği merkezi, ortak bir tedavi algoritması veya rehberi olsa bu tür sorunlarda bir azalma olur mu

Dr. Nedim ABAN
9 ay önce

Sigorta teminat limitleri ile tazminat rakamları uyumlu olmalı. Başta Şükrü hocam olmak üzere tüm katılımcılara çok teşekkür ediyorum. Emeklerinize sağlık. Selam ve saygılar.

Edoğan Sözüer
Edoğan Sözüer
9 ay önce

Komplikasyon her zaman hekimden kaynaklanmıyor. Hekimin tanı ve tedavide sorumlulukları olduğu gibi, hastane idaresinin de hekimin optimum şartlarda çalışmasını sağlamak konusunda sorumlulukları vardır. Bu konu yeterince gündeme getirilmiyor.

Edoğan Sözüer
Edoğan Sözüer
9 ay önce

Deniz beyin söylediklerine aynen katılıyorum. Bir başka önemli konu tazminat miktarının doktor kazancı ile kıyaslanamayacak kadar çok yüksek olması. Tazminat davalarında bazen verilen cezalar bir hekimin 15-20 yıl çalışarak kazanamayacağı miktarlar. Bu konuda da bir denge olması gerekmiyor mu?

murat
murat
9 ay önce

BASINA YANSIYAN DOKTOR ASİSTANLARA KIDEM MOBBİNGİ YORUMLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ Asistan doktor Mustafa Yalçın’ın gördüğü baskılar sonucu yaşamına son verdiği iddiası, sağlıkta mobbingi gündeme taşıdı. Kıdemli meslektaşlarının mobbingine uğradığını öne sürenler “Cebimde istifa dilekçemle gezdim. Meslekten de yaşamaktan da soğudum” diyor İstifamla gezdim’ Milliyet’e konuşan Antalya’daki bir devlet hastanesinde asistan… Devamını oku »

Araç çubuğuna atla