Sağlık Turizmi Forumu 20 Martta Başlıyor

Tarih: 20 Mart 2021

Saat: 13:59

Süre: 60 dakikaSağlık Turizmi Forumu’na Davetlisiniz
Sağlığa gösterilen özen arttıkça, sağlık hizmetleri de daha rekabetçi hale geliyor. Dünya genelinde sağlık hizmetlerine olan talep hiçbir dönemde olmadığı kadar artmış durumda ve küreselleşmenin etkisiyle birlikte sağlık hizmet sunumu artık sınırları aşıyor. Ayrıca artan tedavi maliyetleri ve pek çok ülkede uzun bekleme süreleri Sağlık Turizmini önemli bir seçenek haline getiriyor. Bu alanda yaşanan talep patlaması pek çok ülkede sağlık turizmine ciddi yatırımlar yapılmasına neden olmuş durumda. Pandemi ile birlikte durağanlaşan Sağlık Turizmi sektörünün yakın gelecekte sert bir pikle ciddi bir büyüme göstermesi bekleniyor.

Gelişmiş ülkelerdeki sağlık harcamalarının yüksekliği, bu ülke sosyal güvenlik sistemlerinin yaşadığı sıkıntılar, hızla yaşlanan nüfus, ulaşım olanaklarının kolaylaşması, bilgi ve iletişim teknolojilerinde yaşanan gelişmeler tedavi amaçlı seyahatlerin çıkış noktası olmuştur, olmaya devam edecektir.

Sağlık Turizmi Forumu

Sağlık Turizmi; katma değeri en yüksek turizm çeşididir.
Türk hekimlerinin eğitim ve bilgi düzeyindeki yükseklik, tıbbi teknolojinin son sistem olması, otelcilik konforu yüksek hastanelerin varlığı, dünya standartlarında ilaç kullanımı, düşük fiyat ve sıra beklemelerin olmaması gibi önemli parametreler sebebiyle ülkemiz; sağlık turizminde tercih edilen ilk 5 ülkeden biridir.

Covid-19 ile test edilen dünya sağlık sistemlerinde, dönüşüm kaçınılmaz hale gelmiştir. Pandemi sonrasında Sağlık Turizminin pek çok ülke için önemli bir yatırım ve rekabet alanı olacağı şimdiden aşikar.

Tüm bu nedenlerden dolayı, Türkiye sağlık sektörü için önemli bir köşe taşı olan Sağlık Turizminin geleceği için;

  • Sağlık Turizmi Gelecek Vizyonumuzu,
  • Pandemi sonrası Sağlık Turizminde atak yapılabilmesi için hazırlık planlarını,
  • Hedeflerimiz ve stratejilerimiz neler olmalı?
    sorularına cevap aramak için “Sağlık Turizmi Forumu” düzenlemeyi amaçladık.

Medikal Akademi sponsorluğunda düzenlenen Sağlık Turizmi Forumu 20 Mart 2021 tarihinde saat 14:00’te başlıyor. Sağlık Turizmi alanında yaşanan gelişmeleri sektörün tüm paydaşlarının katılımı değerlendirmek istiyoruz. Ücretsiz etkinliğimize tüm sağlık profesyonelleri davetlidir…
Saygılarımızla

Sağlık Turizmi Forumu: 1 – Hekim Gözüyle Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Forumu: 2 – Kurum Gözüyle Sağlık Turizmi

Sağlık Turizmi Forumu: 3 – Sağlık Turizminde İletişim ve İlişki Yönetimi

Sağlık Turizmi Forumu: 4 – Sağlık Turizmine Stratejik Bakış ve Yurt Dışı Yatırımlar

Sağlık Turizmi Forumu: 5 – Sağlıkta Önder Ülke Türkiye

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Mehmet şerif ışık
Mehmet şerif ışık
3 yıl önce

Kamu hastanelerinde saglık turizimini geliştirme planlama altyapı olusturma geliştirme öncelik ve ihtiyacların belirlemesi ilgili bir calıştay ve bu calıstayın sonuclarının raporlarlanması ihtiyacı doğmuştur.

Araç çubuğuna atla