Sağlıkta Teknolojik Atak: Yapay Zeka Uygulamaları ve StartUplar

Tarih: 30 Ocak 2021

Saat: 15:00

Süre: 60 dakikaMedikal Akademi ‘2020’den 2021’e Sağlık Gündemi’ etkinliklerinin beşinci bölümünde ‘Sağlıkta Teknolojik Atak: Yapay Zeka Uygulamaları ve StartUplar’ konusunda yaşanan gelişmeleri bu alanda proje üretip hayata geçirmiş iki konuğumuzla konuştuk. Yesil Science Kurucusu Dr. Yusuf Yeşil ve Albert Health Kurucu Ortağı Serdar Gemici çalışmaları hakkında bilgi verdiler. Sağlıkta İşbirliği Platformu Kurucusu Prof. Dr. Melih Bulut, Sağlıkta Kalite İyileştirme Derneği Başkanı Dr. Hasan Kuş ve Sağlık Yönetimi Bilim Uzmanı Dr. Feza Şen, konuklarımızla gelecek vizyonları tartıştılar. Youtube kanalımıza abone olarak sonraki yayınlarımızdan haberdar olabilirsiniz. 

FluAI | Mobil Sağlık ve Yapay Zeka Uygulamaları

Dr. Yusuf Yeşil
Yesil Science Kurucusu / İstanbul Tıp Fakültesi Tıbbi Biyokimya

FluAI, yapay zeka (AI) ile üst solunum yolu infeksiyonuna sahip olan hastalarının boğaz fotoğraflarını ve şikayetlerini analiz edip, önerilerde bulunan bir mobil uygulama.
Yusuf Yeşil, Harvard Üniversitesi ve Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi’ndeki araştırma deneyimlerinin ardından 2015 yılında ‘Yesil Science’ın kuruculuğunu yapmıştır. Kurucusu olduğu Yesil Science, sağlık alanında Artırılmış Gerçeklik (AR) ve Yapay Zeka (AI) üzerine ürünler geliştiriyor. Yapay zeka teknolojisi ile sağlık alanında büyük veriden modeller geliştirerek ve vücudumuzdaki görünmeyen moleküler süreçlerin AR teknolojisi ile 3 boyutlu sahneler oluşturarak tanı ve tedavide algoritmaları iyileştirmeye çalışıyor.

lbert Health | Ses teknolojilerinin yükselişi ve sağlık

Serdar Gemici
Albert Health Kurucu Ortağı

2018 yılında üç eski Siemens çalışanı tarafından kurulan Albert Health, uluslararası yatırımcılardan toplamda 320.000 dolar yatırım almış ve birçok global ilaç şirketinin çözüm ortağı olmuştur. Albert sesli sağlık asistanı, kronik hastalara tedavilerini yönetmelerinde yardımcı olurken, ihtiyaç duyduklarında doktorlarla online görüntülü görüşme yapmalarına olanak sağlar. Albert, yapay zeka tabanlı ses dil işleme algoritmaları sayesinde her yaştan kullanıcıyı kolaylıkla anlar ve onların ihtiyaçlarına çözüm üretir.

Yukarıdaki kayıt butonu ile etkinliğe kayıt yaptırarak daha kolay erişebilirsiniz. Ayrıca aşağıdaki sosyal medya hesaplarımız üzerinden de yayınlarımız izleyebilirsiniz:
https://www.facebook.com/medikal.akademi
https://twitter.com/MedikalAkademi

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

2 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Bulent Tandogan
3 yıl önce

Yapay zeka uygulamaları gelecekte hekimlerin gorsel ve zihinsel. becerilerini kullanmadiklari icin gelistirememelerinden dolayi yapay zekaya bagimli kalmalarina neden olabilir mi?.

Bulent Tandogan
3 yıl önce

Telefonda Canli yayinda yorum yazilamiyor

Araç çubuğuna atla