Yaralı kızını getiren babaya sağlık görevlisi ‘Baygın değil o ölü’ diye bağırdı

Kategori: Sağlık Gündemi Print

hasta-karaman-infialKaraman’da tarlada yaralanan kızını hastaneye getiren babaya, bir sağlık görevlisinin “Zaten ölü getirildi. Baygın değil o ölü” şeklinde bağırması tepki çekti ve sosyal medyada infial yarattı. Daha sonra kız çocuğunun ölmediği, ağır yaralı olduğu ortaya çıktı. Amatör kameralara da yansıyan görüntülerde doktorun açılı babaya karşı gösterdiği soğuk tavır sağlık çalışanlarına yönelik olumsuz bir algıya neden oldu.

DHA’nın haberine göre, Karaman’da tarlada damlama su sistemine ait hortumu toplamak için makaraya saran babası Refik Ekinci’ye yardım eden 12 yaşındaki Tuba Nur Ekinci, kopan hortumun boynuna isabet etmesi sonucu ağır yaralandı.

‘BAYGIN DEĞİL O ÖLÜ’
Yolda duran kalbi, hastanede yapılan müdahaleyle yeniden çalıştırılan Tuba Nur, Konya’ya sevk edildi. Doktorlar duran kalbini çalışmak istedikleri sırada acil serviste görevli başka bir sağlık görevlisinin, baba Ekinci’ye yüksek sesle “Kurtaramayacağız. Kaybettik. Burada geldiğinde de ölüydü. Boynu kırılmış amca. Zaten ölü getirildi. Baygın değil o ölü” demesi üzerine baba fenalaştı. Sağlık görevlisinin bu tavrı tepkilere yol açtı.

Bu sırada yapılan müdahale sonrası Tuba Nur’un, duran kalbi yeniden çalıştırıldı. Hayati tehlikesi devam eden Tuba Nur, ambulansla Konya’ya Meram Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi altına alınan Tuba Nur’un, hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi.

O anlar kameraya şöyle yansıdı: 

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla