Zatüre yüzünden akciğerini kaybeden genç doktora uygun donör bulundu

Kategori: Sağlık Gündemi Print

Görevi esnasında rahatsızlanarak Ankara’ya akciğer rahatsızlığı nedeniyle sevk edilen Çorumlu Kardiyoloji Uzmanı Dr. Muhittin Demirel için uygun donör bulundu. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Arastirma Hastanesinde Kardiyoloji hekimi olarak görev yapmakta iken aniden yakalandığı zatüre yüzünden iki akciğerini de kaybeden Çorumlu 29 yaşındaki Muhiddin Demirel’e gerekli organ nakli için tüm Türkiye’de seferberlik başlatılmıştı.

Dr. Muhittin Demirel için başta ailesi olmak üzere milyonlarca insanın büyük bir umutla beklediği uygun donör bulunarak organ nakli işlemleri şuanda gerçekleştiriliyor. İskenderunlu 17 yaşındaki genç bir dönerden yapılmakta olan nakil donerin genç olmasınında etkisiyle büyük bir uyum ve başarı ile gerçekleşiyor.

Doktor olmak isteyen genç Kübra organları ile 6 kişiye can verdi

DUA ETMEKTEN BAŞKA ÇARE YOK

Organ nakli gerçekleştirme işlemi başarıyla devam eden Çorum Bayat Pancarlık Köyü nüfusuna kayıtlı Dr. Muhittin Demirel için bundan sonraki süreçte dua etmekten başka çare yok. lütfen dualarınızı eksik etmeyiniz. Bu süreç hepimize organ bağışlamanın ne derece önemli olduğunu bir kez daha gösterdi.

Hastalara şifa dağıtan 29 yaşındaki Dr. Demirel, yaşamak için organ bekliyor

Hayatla yaşam arasında zamanla yarışılan bu süreci kendimiz yada yakınlarımız için bizlerde her an yaşayabileceğimizi unutmamalıyız. Organ nakli bekleme listesinde bir umut bekleyen pek çok hastanın yaşama tutunmalarına vesile olmak için hastanelerde bulunan organ bağış birimlerine başvurmanızı ve etrafınızdaki insanları da bu konuda duyarlı olmaya ikna ederek ilgili birimlere yönlendirmenizi önemle rica eder saygılar sunarız.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla