Almanya koronavirüs ‘eğrisini büktü’: Yeni vaka sayısı ilk kez azaldı

22 Mart 2020 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

Almanya’daki korona virüsü salgınında ilk kez, bir önceki güne kıyasla daha az yeni vaka tespit edildi. Robert Koch Enstitüsü, virüsün yayılmasının ve ölümlerin hızının yavaşladığını açıkladı. Ancak bu durumun, hafta sonunda yapılan test sayısındaki azalmadan kaynaklanmış olabileceği şerhi de düşüldü. Almanya’daki Robert Koch Enstitüsü, ülkede son bir günde 1948 yeni vaka tespit edildiğini, toplam sayının 18 bin 610’a yükseldiğini açıkladı. Cumartesi günü ise tespit edilen yeni vaka sayısı bir önceki göre 2 bin 705 daha fazla olmuştu.

Enstitü, koronavirüs kaynaklı ölüm vakalarının sayısının da dokuz kişi artarak 46’dan 55’e yükseldiğini açıkladı. Cumartesi günü can kaybı bir önceki güne göre 15 artarak 46’ya yükselmişti. Robert Koch Enstitüsü, vaka ve ölüm sayılarındaki artış hızının yavaşladığına dikkat çekse de, bunun haftasonunda yapılan test sayısında azalmadan kaynaklanmış olabileceği şerhini de düştü.

Almanya Başbakanı Angela Merkel ise başkent Berlin’in Mitte semtinde halka cesaret vermek için bir süpermarketten alışveriş yaparken görüntülendi. Merkel’in dört şişe şarap alması, sosyal medyada “Stokçuluk mu yapıyor?” esprilerine yol açtı. (Kaynak:DW Türkçe)

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla