Antalya’da sağlık çalışanlarının izinleri iptal edildi, izinliler göreve çağırıldı

8 Ağustos 2021   |    9 Ağustos 2021    |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri, Sağlık Gündemi Print

Antalya’da sağlık çalışanlarının izine çıkmaları yasaklandı, halen izinde olanların da göreve geri çağrılması kararlaştırıldı. Ağustos itibarıyla, tüm sağlık personelinin izinlerinin iptal edilmesine ve yeni izin taleplerinin de ikinci bir emre kadar durdurulmasına karar verdi. Sağlık Bakanlığı’nın 24- 30 Temmuz tarihleri arasındaki son verilerine göre Antalya, 100 bin kişide görülen 70.68 kişilik vaka sayısıyla ‘turuncu’ kategoride yer alıyor.

Yangın bölgesinde 10 gün süren söndürme mücadelesinin yanı sıra bir taraftan da yaraların sarılması için devam ettirilen çalışmalar nedeniyle özellikle Manavgat bölgesinde korona virüsü salgını tehlikesi de yaşanıyor.

Bölgede İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından PCR testleri yapılıyor. Yangından etkilenen mahallelerde randevusu olup gidemeyen ve sırası gelenlerin ikinci veya üçüncü doz aşıları da mahalleleri dolaşan sağlık ekipleri tarafından yapılıyor.

Bu süreçte Antalya Valiliği’ne bağlı İl Umumi ve Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan iki maddelik yeni karara göre, Antalya İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı kurum, kuruluşlarında görev yapan tüm personelin ikinci bir emre kadar, yıllık izinlerinin (şu anki izni dahil) iptaline ve yeni yıllık izin taleplerinin durdurulmasına karar verildi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla