Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Esat Ülkü koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

13 Ekim 2020   |    15 Ekim 2020    |   Kategori: Sağlık Gündemi Print

Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Esat Ülkü korona virüsü nedeniyle bugün tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Türk Tabipler Birliği tarafından yapılan açıklamada, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi’nde tedavi gören Ülkü’nün kurtarılamadığı belirtildi. Ekim ayı başında koronavirüse yakalanan Dr. Esat Ülkü, Nazilli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alındı, daha sonra İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne sevk edildi. Yaklaşık 2 haftadır burada tedavi gören Dr. Ülkü, koronavirüs tedavisi görürken önce böbreklerini kaybetti, daha sonra koronavirüs tedavisinin yanında diyaliz tedavisi de görmeye başladı. 

Türk Tabipler Birliği açıklaması şöyle: “Değerli meslektaşımız, Aydın Tabip Odası Başkanı Dr. Esat Ülkü’yü Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle kaybettik. Dr. Ülkü, tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Göğüs Hastalıkları Yoğun Bakım Ünitesi’nde 13.10.2020 tarihinde Covid-19 enfeksiyonu nedeniyle yaşamını yitirdi. 3 Ekim 2020 tarihinden bu yana Nazilli Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan Aydın Tabip Odası Başkanı Esat Ülkü, daha sonra Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’ne sevk edilmişti.

Kısa zaman önce başkan seçilmişti

1953 yılında doğan Dr. Esat Ülkü, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1978 yılında mezun oldu. Kadın Doğum Uzmanı olan Dr. Ülkü evli ve 2 kız çocuk babasıydı. Dr. Ülkü, geçtiğimiz aylarda yapılan Aydın Tabip Odası Genel Kurulu sonrası Aydın Tabip Odası’nın yeni başkanı olmuştu. Kederli ailesi, dostları, tüm sağlık çalışanları ve TTB camiasına başsağlığı diliyoruz.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla