Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye Aşı Kategori Lideri olarak atandı

4 Temmuz 2023  |   Kategori: Sektör Print

Pfizer Türkiye ailesine 2003 yılında Yeni Ürün Geliştirme Departmanı bünyesine Yönetici Adayı (MT) olarak katılan Ayşe Nur Hananel, Pfizer Türkiye Aşı Kategori Lideri oldu. Ayşe Nur Hananel, 2003 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmasının ardından aynı yıl Pfizer Türkiye’ye Yeni Ürün Geliştirme Departmanı bünyesine Yönetici Adayı (MT) olarak katıldı. 2005’te Ürün Müdürü olarak atanan, 2006-2008 yılları arasında Avrupa Ürün Müdürü olarak Almanya’da ve İngiltere’de çalışan Ayşe Nur Hananel, 2008’de Kıdemli Ürün Müdürü, 2010’da İş Geliştirme Proje Lideri, 2011’de ise İş Geliştirme Müdürü olarak görev aldı.

2013 yılında Nadir Hastalıklar Avrupa Gelişen Pazarlar Bölgesel Teröpatik Alan Lideri olarak atanan Ayşe Nur Hananel, 2015-2018 yılları arasında Orta Doğu & Avrupa Bölgesi Nadir Hastalıklar Kıdemli Pazarlama Direktörü olarak görev yaptı. 2017’den itibaren sorumluluklarına ek olarak Nadir Hastalıklar Kafkaslar ve Orta Asya Bölgesi İş Birimi Lideri görevini üstlenen Hananel, 2018 yılından Mart 2023’e dek Türkiye Nadir Hastalıklar İş Birimi Lideri olarak görev yaptı.

Pfizer Türkiye Aşı Kategori Lideri Ayşe Nur Hananel, yeni göreviyle ilgili şunları söyledi: “1957’den bu yana yenilikçi ilaç ve aşıları hastalara ulaştıran Pfizer Türkiye, küresel bilimin ve bilgi birikiminin Türkiye’deki yerel temsilcisidir. 2012’den bu yana dünyanın en ileri teknoloji ürünlerinden biri olan ve en zorlu üretim süreçlerinden birine sahip olan konjüge pnömokok aşısını, formülasyon aşamasından başlayarak yerli üretici Mefar ile iş birliğimiz kapsamında Türkiye’de üretiyoruz. Bilim kazanacak anlayışıyla hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler için çalışan Pfizer’in bir üyesi ve Aşı Kategorisi Lideri olmaktan gurur duyuyorum.”

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla