Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörlüğü görevine atandı

10 Haziran 2022  |   Kategori: Sektör Print

MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak görev yapan Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörü olarak atandı. Medikal alanında 14 yılı aşkın deneyimi, çeşitli tedavi alanları, proje yönetimi ve gözlemsel klinik çalışma yönetimi konularında güçlü bilgi birikimine sahip olan Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörü olarak Mayıs 2022’de görevine başladı. 

Ayten Aziz Alan kimdir?

Ayten Aziz Alan, 1999 yılında Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra 4 Numaralı Bakü Şehir Hastanesi’nde Dahiliye bölümünde görev aldı. Türkiye’ye taşındıktan sonra İstanbul Marmara Üniversitesi’nde Nörobilim Alanında Farmakoloji Uzmanlığını 2003-2008 yılları arasında tamamladı ve aynı zamanda Hollanda’da Radboud Üniversitesi ile yürütülen ortak Epilepsi çalışmalarında da araştırma görevlisi olarak yer aldı.

Yasemin Esen, MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı

MSD Türkiye’nin Medikal Departmanına 2008 yılında İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katılan Alan, 2013 yılında MSL Müdürü pozisyonuna terfi etti ve ardından 2015 yılında İmmünoloji ve Onkoloji/Hastane Grup Medikal Müdürü olarak atandı. 2018 yılında ise Medikal Direktörlük görevini üstlendi. 2020’den bu yana Türkiye’de D&I sponsorluğu ve MSD Türkiye’de Women Network’ünün kurulum görevlerini üstlenen Ayten Aziz Alan’ın sponsorluğunda Women Network Türkiye, EEMEA’da en ilgili bölüm olarak seçildi. Alan, aynı zamanda GMSA Global DEI Konseyinde EMEAC bölgesinin bir temsilcisidir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla