Yasemin Esen, MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı

10 Haziran 2022  |   Kategori: Sektör Print

MSD Grup Medikal Müdürü Yasemin Esen MSD Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı. 2016’dan bu yana MSD Türkiye’de Medikal Departmanına bağlı olarak çalışmalarını sürdüren ve medikal alanda 12 yılı aşkın geniş tedavi alanı deneyimine sahip olan Yasemin Esen 1 Haziran 2022’den itibaren geçerli olmak üzere Türkiye ve Ukrayna’dan sorumlu Bölge Medikal Direktörü olarak atandı.

Yasemin Esen kimdir?

Yasemin Esen, 2003 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2003-2010 yılları arasında acil hekimliği yaptı. 2010 yılında sağlık hizmetleri sektöründe sırasıyla Dr.F.Frik İlaç, GlaxoSmithKline, Abdi İbrahim İlaç ve Abbvie ilaç şirketlerinde Medikal Müdür pozisyonlarında çalıştı.

Kariyeri boyunca birçok ödüllü proje geliştiren, hasta destek programları yöneten, geri ödeme süreçlerine katkılar sunan ve bulunduğu firmalar adına çok sayıda lansman gerçekleştiren Yasemin Esen, 2016 yılında MSD Türkiye’nin Medikal Departmanı’na İmmünoloji Medikal Müdürü olarak katıldı. 2018’de Grup Medikal Müdürü pozisyonuna terfi eden Yasemin Esen, İmmunoloji, Aşı ve Hastane ekiplerini yönetti.

Ayten Aziz Alan, MSD Avusturya Medikal Direktörlüğü görevine atandı

MSD Türkiye çatısı altında birçok önemli girişimin yürütülmesinde katkıları bulunan Yasemin Esen, ekibiyle birlikte ikisini kendisinin başlattığı 6 adet klinik çalışmanın yürütülmesine de önderlik etti. “UR TURN” Tersine Mentörlük projesinin hayata geçirilmesine önderlik eden Esen, ekibiyle birlikte şirket çalışanlarına katkıda bulunmak adına çeşitli projeler geliştirdi ve MSD Türkiye’nin Çeşitlilik ve Dahiliyet kültürünün oluşturulmasına katkı sağladı. Esen, görevine İstanbul merkezli olarak devam edecek.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla