Bağcılar’a tam donanımlı ağız ve diş sağlığı merkezi

Kategori: Arşiv Print

1860 metrekare alana kurulacak merkezde 50 unit, 4 yataklı 1 genel ameliyathane, 2 cerrahi odası, protez laboratuvarı ve röntgen bölümü yer alıyor. İstanbul İl Özel İdaresi, Bağcılar ilçesine bağımsız bir Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kazandırıyor. Merkez, herhangi bir hastaneye bağlı bulunmadan, yönetimi kendi idaresinde olarak hizmet verecek.

Tam donanımlı merkezin hizmete başlaması ise 2014 yılı içerisinde olacak. 37 bin 800 TL bedelle proje çizimleri tamamlanan merkez, 1860 metrekare alana kurulacak. 2 bodrum, zemin ve 6 normal kattan oluşan merkezin inşası ise 10 milyon 342 bin TL’ye mal olacak.

İlçede bir ilk olan merkezde 50 ünite, 4 yataklı 1 genel ameliyathane, 2 cerrahi odası, protez laboratuvarı, röntgen bölümü, kütüphane, yemekhane, 99 kişilik konferans salonu vekapalı otopark yer alıyor.

Daha önce ilçeye Bağcılar Sağlık Grup Başkanlığı, Demirkapı, Kirazlı, Hürriyet, İnönü, İstoç, Kemalpaşa, Yenimahalle ve Yıldıztepe Sağlık Ocakları’nı kazandıran İl Özel İdaresi, Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin de cihaz alımlarını gerçekleştirmişti.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla