Bebekler için pişik kremi tavsiyesi

Kategori: Arşiv, Cilt Sağlığı Print

Bephantol_Baby_Kutulu_Pisik_DBepanthol Ailesi’nin bebeklere özel ürünü Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi, içeriğindeki ProVitamin B5, B3 vitamini, zeytinyağı ve lanolin ile cildi nemli, pürüzsüz ve yumuşak tutuyor. Kalıntı bırakmayan Merhem, cildin dışkıyla ve idrarla temasını engelliyor. Ayrıca Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi bebeklerin hassas cildine zarar verebilecek hiçbir madde içermiyor

İlk aylarından itibaren düzenli olarak bezlenen bebeklerin yaşadığı en büyük sıkıntı pişik olarak biliniyor. Bebeklerde pişiğin tedavisinden ziyade pişiğin oluşumunu önlemek çok daha önemli. Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi içerdiği vitaminler ve doğal yağlarla bebekler için sağlıklı bir koruma sağlıyor. Sıvama olarak değil, ince bir tabaka şeklinde sürülmesi gereken merhem sürüldüğü bölgede koruyucu bir katman oluşturarak pişik oluşumunu önlüyor.

Cildin yenilenmesine yardımcı oluyor

Uzun süre bezli kalan bebeğin cildi idrarla ve dışkıyla temas ettiğinde hassaslaşıyor. Bebek bezinin cildin hava almasını zorlaştırması ve yarattığı sürtünmeyle cildin koruyucu lipidleri zarar görüyor. Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi, su geçirmez yapısıyla cildin idrarla temasını engelliyor. İdrarla uzun süreli teması engellenen cilt tahriş olmuyor ve sağlıklı bir şekilde korunuyor. Hipoalerjik merhem, içerdiği Provitamin B5 ve B3 vitamini, ile cildin doğal yenilenme sürecine yardımcı oluyor.

Zararlı madde içermiyor

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi’nde bebeklere zararlı hiçbir madde bulunmuyor. Merhem; koruyucu madde paraben, parfüm, renklendirici veya antiseptik içermiyor. Özel ve güvenli formülü ile her bez değişiminde kullanılması önerilen merhemde, cildin yağ seviyesini koruyan zeytinyağı ve lanolin bulunuyor. Doğal içeriğiyle cildin kolaylıkla tolere edebildiği Merhem kalıntı bırakmıyor.

Dokuz zorunlu özelliğin tamamını karşılıyor

Pediatri dünyasının önemli ismi Dermotoloji Uzmanı David Atherton’un başkanlığını yaptığı uzman panelinde, ideal bir pişik önleyici ürün için “Bebeklerde kanıtlanmış klinik etkililik ve güvenliliğe sahip olmak, cildin doğal halinin korunmasına yardımcı olmak, optimum nem düzeyini korumak, kanıtlanmış güvenlilik ve faydalara sahip bileşenler içermek, gereksiz bileşen içermemek, potansiyel toksik bileşen içermemek, parfüm gibi potansiyel duyarlılaştırıcı maddeler içermemek, antiseptik veya koruyucu içermemek, kullanım kolaylığı sağlamak’’ şeklinde 9 özellik tanımlanıyor. Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi pişik önleyici bir ürün için tanımlanan bu 9 özelliğin tamamını karşılıyor.

Bepanthol Baby Ekstra Koruma Pişik Merhemi 30 g ve 100g’lık plastik tüp formlarında tüm eczanelerden temin edilebiliyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla