Cennet gibi adada 788 bin TL maaşla çalışacak pratisyen hekim aranıyor

Kategori: Sağlık Gündemi Print

yeni-zellanda-isServet teklif ediyor ama çalışacak kimse bulamıyor! Yeni Zelanda’nın Kuzey Adası’nda yaşayan pratisyen hekim Alan Kenny, dört aydır 788 bin TL maaş, üç ay tatil ve gece ile hafta sonu mesaisi olmayan işinde çalışacak kimse bulamıyor. Kenny, konu hakkında, ‘Onlara gerçekten ama gerçekten harika bir gelir teklif ediyorum. İnanılmaz’ diyor. Independent’ın haberine göre, Dr. Kenny, Tokoroa kasabasındaki kliniğinde yanında çalışacak ve iş yükünün sadece yarısını üstlenecek bir doktor bulmak için büyük çaba sarf ediyor. 61 yaşındaki hekim, dört aydır, geçen yıldan bu yana adeta ‘patlayan’ işlerinde kendisine yardım edecek bir doktor bulamadı.

Herald gazetesine konuşan Dr. Kenny, “Onlara gerçekten ama gerçekten harika bir gelir teklif ediyorum. Geçen yıl hastalarım çok arttı ve ne kadar çok hasta bakarsanız o kadar çok para kazanıyorsunuz. Ancak gün sonunda çok fazla oluyor” dedi.

KAFAMI DUVARLARA VURUYORUM
Hastalarının sadece yarısına bakacak birini bulmakta başarısız olan ve hayal kırıklığı giderek artan ve şu sıralar 6 bin hastası olan Dr. Kenny, “İşimi seviyorum ve burada kalmak istiyorum ama doktorları ikna etmek için kafamı duvarlara vuruyorum” diyor.

Yeni Zelandalı doktorların Kenny’nin cazip teklifine yanaşmama gerekçesi, bölgenin ücra olması, okul seçeneklerinin darlığı ve hizmetlerdeki yetersizliğe bağlanabilir. Öte yandan, Yeni Zelanda’da bir pratisyen hekimin yıllık kazancının 60 ila 95 bin pound (250 bin ila 400 bin TL) olduğunu da belirtmekte fayda var.

harita-yeni-zellanda

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla