Cilt lekeleriniz kış uykusuna yatmasın!

Kategori: Cilt Sağlığı Print

Güneşe maruz kalma süresi, cildin genetik yapısı, kullanılan kimyasal maddeler, hormonal tabletler ve diğer birçok faktör leke oluşumunu da birlikte getirir. Güneşin zararlı etkilerine yoğun bir biçimde maruz kalan cilt yüzeyinde oluşan güneş lekeleri, görsel açıdan kötü bir görünüm oluşturmanın ötesinde sağlık açısından da ciddi sorunlara sebep olabilir. Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş, güneş lekelerinin tedavisinde etkili çözüm olan ve son zamanlarda sıkça tercih edilen Peelingler hakkında bilgi verdi.

Güneş lekelerinin, alın, yanak, üst dudak bölgesi, burun, çene, boyun ve kollar gibi güneşe maruz kalan bölgelerde sıklıkla görülen koyu kahverengi lekeler olduğunu söyleyen Dermatoloji Uzmanı Dr. Sadiye Kuş, “Kahverengi lekelerin oluşumunda birçok faktör etkili olabiliyor. En önemli iki faktör genetik yatkınlık ve ultraviyole ışınlarına (görünmeyen zararlı güneş ışınları) maruz kalmaktır. Bunun dışında gebelik, doğum kontrol ilaçları, kozmetik uygulamalar, ilaçlar ve guatr hastalığı diğer nedenler arasında yer alır. Güneş ışınları sadece lekelerin oluşumuna değil, oluşmuş lekelerin üzerinde karartıcı etki ile lekelerin koyulaşmasına ve artışına da neden olabilir. Ancak bilinçli korunma ve doğru tedavi yöntemiyle tüm bu olumsuzluklarla savaşmak mümkün” dedi.

Cilt lekeleri neden olur? Benlerin ve lekelerin en etkili tedavisi yöntemleri

Leke tedavisinin, lekenin oluşma sebebi, yerleşim yeri, derinliği, tipi ile bağlantılı olarak değişiklik gösterdiğini belirten Dr. Sadiye Kuş: “Uzman bir dermatolog tarafından detaylı bir şekilde lekeyi oluşturan faktörler ve hastanın genel sağlığından beslenmesine, yaşam tarzından kişilik özelliklerine kadar birçok faktör dikkate alınarak tedavi planlanmalı, kontrollü bir şekilde uzun süre devam etmelidir. Bu süre bazen birkaç ay, bazen 1- 2 yıl arası bir zaman alabilir.  Yaz mevsiminde farklı, sonbahar itibariyle farklı tedavi protokolleri uygulanmalıdır. Kış ayları leke tedavisine başlamak için doğru zamandır. Bu tip sorunlarda tedavi için Süt Peelingi MilkPeel; Leke Peelingi Mela Peel ve TCA Peeling CosmoPeel gibi peeling uygulamaları etkili sonuçların alınmasına oldukça yardımcı oluyor. Bu uygulamaların ardından danışanlarımıza tedaviyi Dermaceutic’in ev ürünleri ile devam ettirmelerini öneriyoruz. Ancak profesyonel peelinglerin kliniklerde doktorlar tarafından uygulanması gerektiğini, aksi takdirde istenmeyen sonuçların ortaya çıkabileceğini de unutmamak gerekiyor” şeklinde konuştu.

Dermaceutic peelinglerin uygulama alanları, etkileri ve sonuçlarıyla ilgili ayrıntılı bilgiler şöyle:

  • Dermaceutic MilkPeel Süt Peeling, cansız ve mat görünüm ile birlikte özellikle hassas ciltlerde güneşe maruz kalmaktan kaynaklanan lekelerin giderilmesinde etkili yöntemlerden biri olarak öne çıkıyor ve ciltte leke oluşumunu tetikleyen mekanizmayı baskılamaya yardımcı oluyor. Profesyonel peelingler içinde yer alan bazı soyucu asitleri içermeyen Dermaceutic MilkPeel, minimum yan etki riski sayesinde her cilt tipine uygulanabiliyor.

Ciltteki lekelerin tedavisi nasıl yapılır?

  • Dermaceutic Mela Peel Leke Peelingi, güneş lekeleri başta olmak üzere pigmentasyon lekeleri, koyu hamilelik lekeleri, dermal/epidermal melazma, aktif/pasif hiperpigmentasyon, enflamasyon sonrası pigmentasyon lekelerini gidermeye, cildin yenilenmesine, cilde nem kazandırmaya, güneş hasarı sonrası oluşmuş ince ve kalın çizgilerin azalmasına yardımcı profesyonel bir uygulama. Alttan gelen taze derinin çok daha parlak ve pürüzsüz olup, adeta bebek gibi bir cildin ortaya çıkmasına yardımcı oluyor. Uygulama sonrası ciltte gerginlik ve kaşınma hissini önlemek, cildi sakinleştirmek ve iyileşme sürecini hızlandırmak için K vitamin kompleksi ve güneş koruma faktörü içeren özel ev tipi ürünlerin kullanılması öneriliyor.
  • Dermaceutic CosmoPeel TCA Peeling ise akne izleri, güneş lekeleri ve kırışıklıkların giderilmesinde kullanılıyor. Gözenekleri daraltıyor ve cildi yeniden yapılandırıyor, akne oluşumunu azaltıyor. Tek seansta bile ciltte gözle görülür etki bırakabilen, iyileşme süresi çok hızlı bir peeling yöntemi.

YAZIYI PAYLAŞ


Araç çubuğuna atla