Covid-19: Hindistan’da 1.4 milyar kişiye sokağa çıkma yasağı!

24 Mart 2020 |   Kategori: Medyada Sağlık Haberleri Print

Korona virüsü ile mücadelede giderek daha fazla ülke sokağa çıkma yasağını tercih ediyor. 482 vakanın tespit edildiği dokuz kişinin öldüğü 1.4 milyon nüfuslu Hindistan’da, sadece bazı büyük kentlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı tüm ülkeyi kapsayacak şekilde genişletildi. Hindistan Başbakanı Narendra Modi, korona virüsünün yayılmasını engellemek için tüm ülkede 21 günlüğüne sokağa çıkma yasağı ilan etti. Yasak bu gece yürürlüğe girecek. Ülkenin pek çok sınır kapısı turist girişlerine kapatıldı.

Nüfusu yaklaşık 1.4 milyar olarak ölçülen Hindistan’da, dünden bu yana bazı büyük şehirlerde kısmi sokağa çıkma yasağı uygulanıyordu. Başbakan Narendra Modi, ise son yaptığı açıklamada, bu yasağın ‘her bir köyü, her bir bölgeyi’ kapsayacak şekilde genişletildiğini açıkladı.

Koronavirüs REHBERİ: Nasıl bulaşır? Belirtileri, korunma yöntemleri ve tedavisi

Modi televizyondan yayınlanan konuşmasında, “Uzmanlar, karantina ve izolasyonun koronavirüs ile mücadele etmenin tek seçeneği olduğunu söylediler. Artık her kesin evine kapanması gerekiyor. Koronavirüsten korunmanın başka bir yolu yok. Yayılma, enfeksiyon döngüsünü kırmamız gerekiyor. Evden çıkmak tamamen yasaklanmıştır” dedi.

COVID-19 Koronavirüs Salgını

YAZIYI PAYLAŞ


YORUMUNUZ VAR MI?

avatar
Araç çubuğuna atla