Daiichi Sankyo Türkiye Genel Müdürlüğüne Nazlı Kayın atandı; Fatih Yedikardeş, Kanada GM oldu

2 Kasım 2022   |    4 Kasım 2022    |   Kategori: Sektör Print

2019 yılından bu yana Daiichi Sankyo Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Fatih Yedikardeş, Kasım 2022 itibarıyla yeni kurulacak Daiichi Sankyo Kanada’nın Genel Müdürlüğünü üstlenecek. 2020 yılında Satış Direktörü olarak Daiichi Sankyo Türkiye’ye katılan Nazlı Kayın ise Daiichi Sankyo’daki görevine Türkiye Genel Müdürü olarak devam ediyor.

Daiichi Sankyo’nun Kanada organizasyonunu kurmakla görevlendirilen Yedikardeş, bu görevi Kasım 2022 itibarıyla üstlenecek ve iş hayatına şirketin yeni kurulacak Toronto ofisinde devam edecek. Mart 2020’den bu yana Daiichi Sankyo Türkiye’de Satış Direktörü görevini yürüten Nazlı Kayın ise kurumun yeni Genel Müdürü olarak görevi devralacak.

İstanbul’dan Dünyaya 6. transfer

İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 1999 yılında, Yönetici Adayı Programı dahilinde Tıbbi Satış Temsilcisi olarak sağlık sektörüne ilk adımını atan Yedikardeş, pazarlama departmanında ürün müdürü olarak çalışmalarını sürdürdü. Ardından ulusal ve uluslararası ilaç firmalarında satış, pazarlama, satış gücü etkinliği, iş geliştirme, satış eğitim gibi departmanlarda farklı pozisyonlarda görev alan Yedikardeş, 2019 yılından bu yana Daiichi Sankyo’nun Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.
Yedikardeş’in kurum içi transferi ile son iki yılda İstanbul’dan Daiichi Sankyo’nun global organizasyonuna transfer edilen profesyonel sayısı ise 6’ya ulaşacak.

Yeni Genel Müdür: Nazlı Kayın

Marmara Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olan, Marka ve Üretim Yönetimi alanında yüksek lisans yapan Kayın, kariyerine Yönetici Adayı Programı kapsamında Tıbbi Satış Temsilcisi olarak başladı. Daiichi Sankyo Türkiye’ye katılmadan önce 15 yıl boyunca ulusal ve uluslararası ilaç firmalarında Pazarlama ve Satış alanlarında çeşitli görevlerde bulundu.

Bugüne kadar satış yönetimi, ticari operasyonlar ve satış geliştirme ve eğitim dahil olmak üzere satış fonksiyonuna liderlik eden Kayın, Daiichi Sankyo Türkiye yolculuğunun başlangıcından itibaren satış departmanının dönüşümü üzerinde çalışırken, satış yönetim süreçlerinin etkinliğinin ve verimliliğinin artırılmasına önemli katkılarda bulundu.
Nazlı Kayın, Türkiye’de kurum içerisinde katılım, çeşitlilik ve eşitliği destekleyen lider olarak da projelerde sorumluluk alıyor.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla