Dünya Kemik İliği Bağışçıları Günü’nde Fırat Tanış’tan çağrı: Gelin Tanış Olalım

Yazan Hatice Pala Kaya
24 Eylül 2022  |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Tiyatro sanatçısı Fırat Tanış, Dünya Kemik İliği Bağışçıları Gününde çok sevilen ‘Gelin Tanış Olalım’ oyununu Ankara’da MEB Şura Salonunda sergiledi. ‘İyilik Genimizde Var projesi’ kapsamında yapılan etkinlik, GEN’in koşulsuz desteğiyle ve Kanser Savaşçıları Derneğinin katılımıyla gerçekleşti.

Salgın sürecinde kök hücre bağışı oranında önemli bir düşüş yaşandı

Fırat Tanış’ın Hallacı Mansur, Yunus Emre, Kaygusuz Abdal, Pir Sultan Abdal, Nesimi, Aşık Veysel gibi Anadolu erenlerinin eserlerini temel alan oyunu büyük beğeni aldı. Oyunun ardından Fırat Tanış’a teşekkür amacıyla sahneye gelen Prof. Dr. Mustafa Çetiner, tedavide kullanılan kök hücrelerin bağışçılardan elde edilebildiğini vurgulayarak, “Salgın sürecinde kök hücre bağışı oranında önemli bir düşüş yaşandı. Bu da hayata tutunabilmek için ilik nakli bekleyen binlerce hasta ve hasta yakınlarını olumsuz etkiledi. Biz de bu proje ile bağış oranlarını artırmak istiyoruz. Çünkü iyilik hepimizin geninde var. Bu iyiliği harekete geçirip bağışçı olmalıyız” dedi. Fırat Tanış da kampanyaya destek olmaktan mutlu olduğunu vurguladı.

GEN’in Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi olan “İyilik Genimizde Var” projesiyle kök hücre bağışçı sayısını artırmak amaçlanıyor. Kampanyaya Fırat Tanış’ın yanısıra çok sayıda ünlü isim de destek veriyor.

Kök hücre nedir? Kök hücre tedavisi ne işe yarar? Nakli nasıl yapılır?

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla