Dr. Fadıllıoğlu, GSK Türkiye’nin yeni genel müdürü oldu

Kategori: Sosyal Sorumluluk / İK Print

İSTANBUL – 2007 yılından bu yana GSK Türkiye Genel Müdürü ve Başkan Yardımcısı görevini yürüten Yiğit Gürçay’ın GSK Ortadoğu ve Afrika bölgesinin başına atanmasının ardından, GSK Türkiye Genel Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı görevine Dr. Emin Fadıllıoğlu atandı. İlaç sektörünün deneyimli ve başarılı üst düzey yöneticilerinden olan Dr. Fadıllıoğlu yeni görevine 1 Mart 2012 itibarı ile başladı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Fadıllıoğlu MBA eğitimini 1993 yılında Marmara Üniversitesi’nde tamamladı. Kariyerine Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde hekim olarak başlayan Dr. Fadıllıoğlu, Abbott International Türkiye’de Pazarlama / Satış Bölümlerinde farklı görevlerde çalıştıktan sonra, Japonya’da Abbott Diabetes Care Divizyonu’nda (ADC) Asya Pasifik Ticari / Bölge direktörlüğü görevlerinde bulundu.

Türkiye’ye döndükten sonra ADC Güney, Orta ve Doğu Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Bölge Direktörü olan Dr. Fadıllıoğlu, daha sonra Almanya merkezli ADC Avrupa, Orta Doğu, Afrika ve Hindistan Divizyon Başkan Yardımcısı ve ADC Kuzey Avrupa & Kanada Divizyon Başkan Yardımcısı olarak görev aldı. Fadıllıoğlu 2008 yılından bu yana Abbott Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapmaktaydı.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
adil yılmaz
adil yılmaz
7 yıl önce

Emin bey ARAP BAHARINA kadar LİBYA da SAĞLIK ve EĞİTİM hizmetleri 100 de 100 ÜCRETSİZ idi.Bilmezseniz bir bilene sorun.NEREDE avantaj olduğunu öğrenirsiniz.Selamlar.

Araç çubuğuna atla