En popüler saç ekimi yöntemleri ve saç ekimi fiyatları

27 Temmuz 2021   |    2 Ağustos 2022    |   Kategori: Estetik Print

Tüm dünyada gelişmiş teknolojilerin de katkısı ile büyük yol kat eden estetik uygulamalarının en önemlisi olan saç ekimi yöntemlerinde Türkiye adından çok sık bahsedilir bir konuma yükselmiştir. Saç ekimi uygulamaları yapılmadan önce en çok araştırılan konu başlıklarından birisi olan saç ekimi fiyatları ile ilgili detayları bilgileri ve önerileri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Saç Ekimi Uygulaması Ne Kadar Popüler?

Saç ekimi uygulamaları estetik uygulamaların bütünü düşünüldüğünde oldukça popüler bir uygulamadır. Talebin fazla olmasından dolayı saç ekim merkezlerinin artışı da oldukça dikkat çekici olup yüzlerce merkezden hizmet alabilme imkanını da beraberinde getirmiştir.

Saç ekiminin bu kadar popüler olmasına sebep olan en büyük etkenlerden birisi de; birçok yöntemle vücuttan alınan greftlerin kullanılması yani kimyasal kullanılmadan yapay olmayan vücutta var olan saçların naklinin gerçekleşmesidir. Saç ekimi uygulamaları, tüm dünyada son yıllarda oldukça fazla görülen saç kayıplarının artmasından dolayı da popüler hale geldiğinden gelişen teknoloji ile saçlarda tam dökülme olmadan seyrelme meydana geldiği anda gerçekleştirilebilmektedir.

Saç Ekimi Fiyatlarını Neler Etkiler?

Genel olarak hizmet veya ürün alırken toplum olarak fiyat noktasında daha uygun olanları seçme yoluna giderken saç ekimi fiyatlarını değerlendirirken sadece uygun fiyatlı olan merkezler değil, referansı fazla olan, müşteri memnuniyeti ve hijyen noktasında rakiplerinin önüne geçmiş merkezlerin tercih edilmesi gerekmektedir.

Saç ekim fiyatları araştırması yapılırken merkezlerin referanslarına, uzman sayılarına, daha önce gerçekleştirilen ekim resimleri gibi birkaç detayın araştırılması yapılacak bu işlemin ömür boyu profilini etkileyeceği gerçeği düşünülmelidir. Çünkü estetik operasyonlar gibi saç ekimi operasyonu da bir kez yapıldığında sonuç kötü olursa bir sonraki revizyon uygulamalarda iş daha da zor olacaktır. Donör bölgesinin veriminin azalması ve kötü saç alımı yapılması kişinin istediği verimi almasına engel olacaktır. Bu yüzden ilk kez saç ekimi yaptıracak kişiler bu konuyu iyi araştırmalı operasyon sonrasında da işinin arkasında duracak markaları tercih etmelidirler.

Saç Ekimi Uygulaması Pahalı mıdır?

Saç ekimi işlemi estetik bir uygulama olarak görülse de işlemin gerçekleştirilme şekli göz önünde bulundurulduğunda aslında cerrahi bir işlemdir. Bundan dolayı saç ekim fiyatları ve saç ekim merkezi araştırmalarında merkezin konumu, çalıştığı hastane, ekip tecrübesi, misafirlerini ağırladığı konaklama merkezleri, hizmetin içeriği ve saç ekim başarısına göre saç ekimi fiyatları değişiklik göstermektedir. Şehrin merkezinde olan ve iyi hastanelerle çalışan bir firma ile şehrin neredeyse dışında olan bir firmaya göre daha pahalı olacaktır. Burada asıl amaç kaliteli hizmet almak ve gerçekten istanbulun merkezinde kalabilmek herşeyi göz önünde düzgün ve titiz satın alabilmektir.

Saç Ekimi Fiyatlarında Yöntemin Etkisi Nedir?

Saç ekim uygulamalarında kullanılan yöntemler doğrudan maliyeti etkileyen faktörlerin başında geliyor diyebiliriz. Bizler; FUE saç ekimi, DHİ tıraşsız saç ekim yöntemleri ile saç ekim işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Tabi ki ana yöntem olarak FUE kullansak da; ekim işlemi esnasında maliyeti doğrudan etkileyen kalemler de mevcut. Safir tekniği ile saç ekimi gerçekleştirirken kullandığımız safir uçlar, kesilerin daha küçük olmasını sağlar, iğnesiz anestezi uygulamamız lokal anestezi esnasında acının minimuma indirilmesini sağlamaktadır.

Tüm bu işlemler haliyle maliyetleri doğrudan etkilemektedir. Sözün özü; aynı teknikleri kullanan iki farklı merkez arasında bile kullanılan malzemenin dahi doğrudan maliyetleri etkilemesi göz önünde bulundurulmalı, saç ekimi işlemi gerçekleşirken, iyileşme süresi, acı hissi, kullanılacak malzemelerin kalitesinin ne kadar önemli olduğu unutulmamalıdır.

Saç ekimi fiyat alma konusunda dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Saç ekim işlemi yaptırmayı düşündükten sonra saç ekimi fiyatı almak için merkezleri aradığınızda saç ekimi fiyatınız ne kadar diye sormak uygun olmayacaktır. Saç ekimi fiyatlarını belirleyen etkenler yukarıda da anlattığımız gibi; greft birim fiyatı, seans fiyatları, operasyon sonrası hizmetler ve kapsamı gibi etkenlerdir. Saç ekimi işlemlerinin herkeste aynı greft sayısı ile, aynı seanslar ile yapılamamasından dolayı bu hizmetlerin birim fiyatlarının öğrenilmesi doğru merkezin seçiminde karar verici etkenlerin başındadır.
Saç Ekimi fiyatları ile ilgili tüm detaylara https://tr.macbeau.com/fue-sac-ekimi-fiyatlari-turkiye/ adresinden ulaşabilir, saç ekimi işlemlerinizin doğru ve mutlu sonuçların ortaya çıkmasındaki etkenlere göz atabilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

Araç çubuğuna atla