GEN ilaç Jaguar Health’e ortak olup HIV ve kansere karşı iş birliğine imza attı

Yazan Hatice Pala Kaya
6 Nisan 2024   |    11 Nisan 2024    |   Kategori: Sektör Print

GEN ilaç, ABD’li Jaguar Health şirketine %6,7 oranında ortak olduğunu duyurdu. Ortaklık sonrası bu şirketin HIV ve kanser tedavisine bağlı diyare (ishal) sorununu önlemeye yardımcı olması planlanan ilacının üretimi ve pazarlanması konusunda işbirliği yapılacağı açıklandı. GEN’den yapılan yazılı açıklamada, başta nadir hastalıklar olmak üzere çok sayıda yenilikçi ilaca yönelik üretim faaliyeti yürüttükleri hatırlatıldı.

Bu kapsamdaki işbirlikleri çerçevesinde Amerikan Nasdaq borsasında işlem gören şirketlerden biri olan Jaguar Health Inc ile bir anlaşmaya varıldığı ve sermaye artırımı yoluyla Jaguar Health Inc’e %6,7 oranında ortak olduğu duyurulan açıklamada, bu işbirliğinin yeni bazı ilaçların üretimini içerdiği belirtildi.

Açıklamada işbirliği ve üretime yönelik olarak şu bilgi verildi: “GEN, Jaguar’ın geliştirdiği ve HIV ve kanser tedavisi ile ilişkili ishal dahil tüm endikasyonlarına yönelik olarak geliştirilen ilaçla ilgili iş birliği konusunda anlaştı. Faz 3 klinik çalışmaları devam eden ve etken maddesi FDA (Amerikan Gıda ve İlaç İdaresi) onaylı olan ilacın üretimi ve ulusal ve uluslararası pazarlarda satışı konusunda Jaguar Health Inc. ile anlaşan GEN, global büyüme hedefinde önemli bir adım daha atmış oldu” denildi.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla