Hastane online randevu alma işlemi ve telefondan MHRS randevu nasıl alınır?

20 Ocak 2016   |    6 Haziran 2021    |   Kategori: Arşiv Print

mhrs-randevuHastane randevu alma işlemini online olarak yapabildiğiniz gibi telefonla da alabilirsiniz. ALO 182 üzerinden alacağınız randevu işlemi ücretli olacaktır. Türkiye’deki tüm devlet ve özel hastanelerden randevu almak ve size en yakın hastanelere kolayca ulaşmak için şu linki tıklayınız:>>> Haberin devamından istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Vatandaşların Hastaneye gitmeden randevu alabilmesi için sağlık Bakanlığı MHRS hastane randevu sistemini hizmete sokmuştur. Bu sistem hizmete girdikten sonra randevu almak çok kolaylaşmıştır. Vatandaşlar artık internet üzerinden veya telefon ile arayarak MHRS’yi kullanabilmekte ve randevu alabilmektedir.

Hastane Rehberi

MHRS hastane randevu sistemi Sağlık Bakanlığının kurmuş olduğu bir sistemdir. Sağlık Bakanlığı bu sistemi hizmete sunduktan sonra vatandaşlar artık hastaneye gitmeden doktorun uygun olduğu zamanda randevu alabilmekte ve randevu saatinde hastaneye giderek beklemeden bakılabilmektedir. Bu şekilde olunca da hastanelerde oluşan gereksiz kalabalığın önüne geçilmiştir. İnternet üzerinden randevu alabilmek için MHRS hastane randevu sistemine giriş yapmalısınız. Telefon ile randevu alabilmek için ise ALO 182 randevu alma hattını aramanız gereklidir.

MHRS RANDEVU İÇİN TIKLAYINIZ!
İnternet üzerinden randevu almak isteyen vatandaşlar MHRS hastane randevu sistemine giriş yapmaları gereklidir. İnternet sitesine giriş yaptıktan sonra sağ tarafta bulunan randevu al linkini tıklamalısınız. Vatandaş giriş ekranına geldikten sonra eğer sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz bulunuyor ise T.C. kimlik numaranızı ve parolanızı girmeniz gereklidir. Son olarak ekranda gördüğünüz güvenlik kodunu da gerekli yere girerek giriş linkine tıklamalısınız. Eğer sisteme kayıtlı bir üyeliğiniz yok ise yeni üye linkini tıklayarak üyelik almanız gereklidir. Üye kayıt sayfasında ilk olarak kimlik bilgilerinizi girmeniz gereklidir.

Devlet hastanelerinden doktor randevusu almanın kolay yolu: MHRS

Kimlik bilgileri bölümünde T.C. kimlik numarası, adı, soyadı, cinsiyeti ve doğum tarihi bilgileri kesinlikle girilmelidir. Bu bilgileri girdikten sonra diğer bölüm olan iletişim bilgileri kısmına geçmelisiniz. Bu bölüme cep telefonu numaranızı ve e-posta adresinizi girmeniz gereklidir. Son olarak da güvenlik bilgileri kısmı bulunmaktadır. Bu kısımda da bir parola oluşturduktan sonra güvenlik kodunu da girerek üyelik alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Üyelik alma işlemini tamamladıktan sonra sisteme giriş yapabilirsiniz ve randevu alma işlemine başlayabilirsiniz. Sisteme girişinizi gerçekleştirdikten sonra randevu alabilmek için ilk olarak randevu almak istediğiniz hastanenin bulunduğu şehri seçmeniz gereklidir.

Daha sonra randevu almak istediğiniz hastaneyi seçtikten sonra son olarak randevu almak istediğimiz bir hekim varsa hekim tercihinizi seçmelisiniz. Tüm bu işlemlerden sonra randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz. Randevu alma işlemini e-devlet sistemi üzerinden de gerçekleştirebilirsiniz. Vatandaş giriş ekranında bulunan E-Devlet ile giriş seçeneğini seçtikten sonra sistem sizi otomatik olarak E-Devlet giriş sayasına atacaktır. E-Devlet sistemine giriş yaparak randevu alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet üzerinden randevu alabildiğiniz gibi telefon ile arayarak da randevu alabilirsiniz. Telefon ile ALO 182 randevu alma hattını arayarak randevu alabilirsiniz. Bu hattı aradığınızda sizi bir operatör karşılayacaktır. İlk olarak operatöre randevu almak isteyen kişinin T.C. kimlik numarasını vermeniz gereklidir. T.C. kimlik numarası onaylandıktan sonra randevu almak istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihlerinizi operatöre bildirmeniz gereklidir. Daha sonra operatör size uygun zaman dilimlerini söyleyecektir. Size en uygun olanı seçerek randevu alma işlemini tamamlayabilirsiniz

Randevu alıp muayene olmasak da ücret ödüyoruz

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Smithf864
Smithf864
7 yıl önce

Good post. I study something more challenging on completely different blogs everyday. It is going to all the time be stimulating to learn content material from different writers and practice somewhat one thing from their store. I cdbfgddbceaffeee

Araç çubuğuna atla