Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres

Merkez Mah Dr. Sadık Ahmet Cad. / Bağcılar - İstanbul

Web Sitesi

https://bagcilareah.saglik.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAğız ve DişAile HekimliğiAnestezi ve Rean.Çocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk SağlığıDahiliyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNöroşirurji (BSC)OrtopediPsikiyatriSigarayı Bıraktırma KliniğiTıbbi OnkolojiÜrolojiBağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2006 yılında hasta kabulüne başlamış olup halen 21 poliklinik odası bulunmaktadır. 62.200 m2 alana sahip olup 12 bloktan oluşmaktadır ve deprem yönetmenliğine uygun olarak inşa edilmiştir. Bağcılar, Esenler ve Güngören ilçelerinin kesiştiği yerde yaklaşık 2 milyon nüfus kitlesine hitap etmektedir. 438 yatak kapasitesine sahip olan hastanede 1600 personel, 100’ün üzerinde poliklinikte hizmet vermektedir.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, bünyesinde bulunan 213 hasta odasında 1 ve 2’şer kişilik özel yataklar, merkezi ısıtma sistemi, 24 saat sıcak su ve havalandırma, hasta yakınları ve ziyaretçiler için ayrılmış ziyaretçi odaları, çocuk oyun salonları, açık ve kapalı otopark ve 300 kişilik konferans salonuyla tam bir kompleks vazifesi görmektedir. 36 Yoğun bakım yatağıyla İstanbul’da en çok yoğun bakım yatağı olan hastanedir.

Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, her türlü işlemin tamamen dijital ortamda yapıldığı, kağıtsız ve filmsiz olarak işlev gören, tetkiklerin günü birlik olarak yapıldığı bir sistemle çalışmaktadır. Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi, tam otomasyonla akıllı bina teknolojisiyle yapılmıştır. Hastanenin pozitif basınçlı HEPA filtreli komple klimatizasyon, hemşire çağrı sistemi, dahili kamera sistemi, CCTV kapalı devre televizyon ve radyo sistemi, yangın ihbar algılama sistemi, PDKS sistemi, Q matik sistemi mevcut olup data kablolama ile internette görüntü transferi yapılabilmektedir.

Tel: 0 212 440 40 40 / Faks: 0 (212) 440 42 42 / E-Mail: istanbuleah30@saglik.gov.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla