Hacettepe Üniversitesi Hastanesi

Adres

Hacettepe Ünv. Tıp Fakültesi Hast., 06230 Altındağ / Ankara

Web Sitesi

http://www.hastane.hacettepe.edu.tr

Branşlar

Acil ServisAkupunkturAlerji ve immünolojiAnestezi ve Rean.Beyin ve Sinir CerrahisiÇocuk PsikiyatrisiDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGeriatriGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıHematolojiKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBMikrobiyolojiNefrolojiNeonatolojiNörolojiNükleer TıpOrtopediPatolojiPsikiyatriRadyolojiRomatolojiSpor HekimliğiÜrolojiYoğun BakımHacettepe Üniversitesi Hastanesi, tıp eğitiminde ve sağlık araştırmalarında ulusal ve uluslararası alanda ülkemizin en saygın kuruluşlarındandır. Hastane ilk olarak 1954 yılında Çocuk Sağlığı Kürsüsü ile, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesine bağlı olarak kurulmuştur. Kurucusu Prof. Dr. İhsan Doğramacı’dır. 1966 yılında Hacettepe Tıp Merkezi Hastanesi hizmete girmiştir.

O tarihten bugüne hastane her geçen gün büyümüş ve gelişmiştir. Artık günümüzde 4 hastaneden oluşan, en yeni teknolojik araç ve gereçlerin yer aldığı ve alanında uzman doktorların görev aldığı bir sağlık merkezi haline gelmiştir.

Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalara nitelikli sağlık hizmeti sunulan hastane aynı zamanda, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri ve araştırma görevlileri için de önemli bir eğitim merkezidir.

Hastane bünyesinde yaklaşık;

  • 550 öğretim üyesi,
  • 700 araştırma görevlisi,
  • 750 sağlık teknisyeni,
  • 1100 hemşire,
  • 300 hasta bakıcı
  • 1200 çeşitli idari kadrolarda görevli personel çalışmaktadır.

1040 yatak kapasitesi bulunan Hacettepe Hastanesi’nde yılda yaklaşık 1 milyon hasta ayakta, 50 bin hasta yatarak tedavi görmekte, 35 bin hasta ameliyat edilmekte ve 24 saat acil servis hizmeti sunulmaktadır.

Hacettepe Hastanesi Randevu

Hacettepe Hastanesi’nden randevu almak için:

Hacettepe Hastanesi telefonla randevu alma

Telefonla randevu almak için sayfamızın sol üst köşesinde, Randevu Hattı (444 4 444) yazan butonu tıklayarak cep telefonunuzdan randevu alabilirsiniz. Ayrıca ev telefonunuzdan ya da herhangi bir sabit telefondan da 444 4 444’ü arayabilirsiniz.

Erişkin, Çocuk ve Onkoloji Hastanesi randevuları çağrı merkezinden hafta içi 08:00-17:00 saatleri arasında verilmektedir. Ortopedi randevuları sadece Pazartesi günleri verilmektedir.

Diş Hekimliği randevuları ise yine hafta içi 08:30-17:00 saatleri arasındadır. Diş hekimliği randevusu için 305 3 000 numaralı telefonu aramanız gerekmektedir.

Hacettepe Hastanesi internetten randevu alma

İnternetten online randevu adresine tıklayarak da randevu alabilirsiniz. Eğer  sisteme ilk kez giriş yapıyorsanız gerekli adımları takip ederek hesap açmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra “Randevu al” butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve belirlenen şifreniz ile giriş yapın.

Hacettepe Hastanesi tahlil sonuçları

Size verilen numara ile tahlil sonuçlarını online test sonuçları linkine tıklayarak Hasta Bilgi Sistemi’nden öğrenebilirsiniz. Eğer  sisteme ilk kez giriş yapıyorsanız gerekli adımları takip ederek hesap açmanız gerekmektedir.

Hacettepe Hastanesine nasıl gidilir?

Hacettepe Hastanesi açık adres: Hacettepe Mh. 06230 Ankara Türkiye

Sitemizde yukarıda bulan haritayı tıklayarak izleyebileceğiniz yolu harita üzerinde görebilirsiniz. Eğer sitemize cep telefonunuzdan girdiyseniz yukarıda bulunan yol tarifi butonuna basın. Haritamız bulunduğunuz yere göre size en uygun yol tarifini verecektir. Ulaşım aracınızı seçerek size en yakın otobüs veya metro durağının yerini bulabilirsiniz.

Hacettepe Hastanesi’ne şehir içi ulaşım

Hacettepe Üniversitesi Hastaneleri Sıhhiye’deki Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ndedir.

Hacettepe Erişkin Hastanesi ve Hacettepe İhsan Doğramacı Çocuk Hastanesi’ne ulaşmak için:

Buraya en kolay Adnan Saygun Caddesi’nden geçen Seyranbağları-Ulus dolmuşları ile ulaşabilirsiniz. Adnan Saygun Caddesi, Sıhhiye Pazarı ile Refik Saydam Merkez Hıfzısıhha Enstitüsü’nün önünden geçer ve Samanpazarı’na çıkar.

Hacettepe Onkoloji Hastanesi’ne ulaşmak için:

  • Yukarıdaki şekilde Hacettepe Üniversitesi Merkez Kampüsü’ne ulaştıktan sonra kampüsün içinde bulunan Gevher Nesibe Caddesi’nden hastaneye ulaşabilirsiniz.
  • Ayrıca Kurtuluş Meydanı’ndan Talatpaşa Bulvarı’na doğru giden ve demiryolu üstgeçidinin altından geçen Dumlupınar Caddesi’nden Merkez Kampüsü Doğu Kapısı’na ulaşabilirsiniz. Buradan da yine Gevher Nesibe Caddesi’nden devam ederseniz İlk sağda Hacettepe Onkoloji Hastanesi’ni görebilirsiniz.

Hacettepe Hastanesi hasta ziyaret saatleri

Tüm servisler için haftanın her günü:

12:30-13:30 ve 18:30-19:30 arasındadır.

Yoğun Bakım ve ziyaret kısıtlaması olan bölümlerde yatan hastaların ziyaret saatleri değişebilmektedir. Bilgi almak için doktorunuza danışabilirsiniz.

Hacettepe Hastanesi Telefon ve İletişim

Tel: +90 (312) 305 50 00

Fax: +90 (312) 305 50 00

E-mail: hastane@hacettepe.edu.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla