Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres

Gülveren Mah., Plevne Cd. No: 89, 06350 Mamak / Altındağ / Ankara

Web Sitesi

http://www.ankarahastanesi.gov.tr

Branşlar

Aile HekimliğiÇocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNörolojiNöroşirurji (BSC)OrtopediPsikiyatriRadyasyon OnkolojisiÜrolojiAnkara Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 1957 yılında Sağlık Bakanlığı Ankara Hastanesi adıyla kurulmuş olup 1954 yılında Alman ve Fransız mühendislerin denetiminde inşa edilmeye başlanmış, hastanenin projesi Fransız mimar Jean Volter tarafından çizilmiştir. Başlangıçta 4 servis ve 1 hemşire olmak üzere 120 yatak kapasitesi ile hizmete girmiştir. Merkezi ameliyathaneler, acil ameliyathaneler, acil servis binası acil yoğun bakım açılmış olup, servislerde; dahiliye, nöroloji, nöroşirurji yoğun bakımları ile beraber fiili yatak kapasitesi 616 acil müşade, diyaliz, hemodilaliz dahil edilirse yatak sayısı 678’dir. Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde asistan eğitimi yanı sıra anestezi, radyoloji ve laboratuar teknisyeni, diyaliz kursiyerleri, çevre sağlık koleji öğrencileri de teorik ve pratik eğitim almaktadır. Toplam personel sayısı 1968’dir, sağlık kurulu ile beraber 31 ayrı branşta 46 klinik hizmet vermektedir. Her yıl 1 milyon civarinda poliklinik yapılmakta, 25 bin civarında yatan hastaya hizmet vermekte ve 15 bin civarında ameliyat yapılmaktadır. Yenimahalle, Ulus ve Bahçelievler Basın Polikliniklerinde de poliklinik hizmeti verilmektedir. 1988 yılında hastane bahçesine 3 katlı poliklinik hizmet binası yapılmıştır.

Tel: 0 312 595 30 00

YORUMLAR

avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler
Mehmet Emin
Mehmet Emin
Değerlendirme Puanı :
     

Göz bölümünden memnun kaldım. Bazı bölümlerin doktorları özelden daha iyi

EROL KUNDURACI
EROL KUNDURACI
Değerlendirme Puanı :
     
ANKARA HASTANESI DOKTORLARINA ILGILERINDEN DOLAYI COK TESEKKUR EDERIM BIR OKADARDA HEMSIRE VE TUM CALISANLARINADA AYRICA NEZAKETLERINDEN VE KIBARLIKLARINDAN DOLAYI INANIN O KADAR KALABALIK BIR HASTA OLMASINA RAGMEN OZEL HASTANE GIBI ILGILILER VE HASTA VE YAKINLARINA SAYGILILAR. CERRAHI BOLUMUNDEN MARLEN HOCAMA. ONKOLOJI BOLUMUNDEN METIN HOCAMA. MEMORAFIDEN PELIN VE FUNDA HOCAMA SAYGILARIMI… Read more »
Gözde
Gözde
Değerlendirme Puanı :
     

Yaşadığım olay beni üzdü görüşme yaptığım kişinin adını soyadını bilmediğim için tarih ve saat verebiliyorum Aradığım saat 12:05 tarih : 19.01.2019 bu durumla ilgilenmenizi rica ediyorum.

Gözde
Gözde
Değerlendirme Puanı :
     
Hastanenizi randevu almak için aradım telefona çıkan bayan sert bir ifadeyle efendim diyerek sesini yükseltti soru sorduğumda ise halen sesini yükselterek konuşmaya devam etti ve yüzüme kapattı doktor bile değil çağrı merkezi operatörü muhtemelen bu şekilde konuşmaya hakkı yok iletişim kurmayı bilmeyen agresif kişileri lütfen hastalarla muhattap etmeyin rica ediyorum… Read more »

Araç çubuğuna atla