Şişli Florence Nightingale Hastanesi

Adres

Merkez Mahallesi, Abide-i Hürriyet Cd No:164, 34387 Şişli / Istanbul

Web Sitesi

https://www.florence.com.tr/sisli-florence-nightingale-hastanesi

Branşlar

Acil ServisAğız ve DişAğrı KliniğiAkupunkturAnesteziyolojiBeslenme ve DiyetBöbrek Nakli MerkeziÇocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk SağlığıHematolojiNöroşirurji (BSC)Yenidoğan1989’da Kardiyoloji ve Kardiyovasküler Cerrahi alanlarında hizmete başlayan Şişli Florence Nightingale Hastanesi, günümüzde Kalp, Karaciğer, Böbrek, Kalp MR, Kemik İliği Nakli, Ortopedi ve Omurga Ameliyatları, Beyin Cerrahisi ameliyatları, Nükleer Tıp Ünitesi (PET-CT, Ayaktan / Yatarak İyot Tedavi Ünitesi), Girişimsel Radyoloji, Robotik Ameliyatlar, Genel Cerrahi, Kulak Burun Boğaz, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Göğüs Cerrahisi tedavileri yapılmaktadır. Şişli Florence Nightingale Hastanesi 30.000 m2 kapalı alanda 228 yatak, dahili Yoğun Yoğun Bakım Ünitesi, Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi, Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 11 adet ameliyathane odası ile hizmet vermektedir.

Şişli Florence Nightingale’de Organ, Doku ve Hücre Nakli Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak kalp destek cihazı, yapay kalp nakli, kalp nakli, kemik iliği nakli, karaciğer nakli, böbrek nakli , MR uyumlu kalp pili, karotis stent, TAVİ (transkateter aort kapak takılması), transpulmoner kapak takılması, aritmi ve ablasyon tedavileri, beyin pili takılması, Omurga ve Skolyoz Cerrahisi gibi özellikli işlemler yapılmaktadır. Günümüze kadar yaklaşık 28.000 kalp ve damar cerrahisi, 140.000 adet girişimsel kardiyoloji ve koroner angiyografi işlemlerinin yapıldığı bir merkezdir. 27 yıldır var olan Şişli Florence Nightingale Hastanesi, 1993 tarihinden itibaren aralıksız bir şekilde eğitim hastanesi olarak sağlık hizmetleri ile akademik faaliyetlerini birlikte sürdürerek muhtelif uzmanlık dallarında ihtisas vermiştir.

guest

1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Cemal Durmaz
Cemal Durmaz
3 yıl önce
Değerlendirme Puanı :
     

Çocuk kliniğinden memnun kaldım ama randevu almak biraz zor. Birde daha önce gittiğim cildiye bölümünden pek memnun kalmadım


Araç çubuğuna atla