Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres

Kaptanpasa Mah. Darülaceze Cad. No:27 Şişli / İstanbul

Web Sitesi

http://okmeydanieah.saglik.gov.tr

Branşlar

Aile HekimliğiAnestezi ve Rean.Çocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk İmmünolojisiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk NörolojisiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk RomatolojisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıHematolojiKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNeonatolojiNörolojiNöroşirurji (BSC)Nükleer TıpOrtopediPsikiyatriRomatolojiSigarayı Bıraktırma KliniğiTıbbi OnkolojiÜrolojiOkmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, İstanbul’da merkezi konumda bulunan hastanelerden birisidir. Ayrıca, E-5 ve TEM gibi ana arterlere yakınlığı nedeniyle son derece stratejik bir alanda bulunmaktadır. Bu nedenle sağlık hizmetlerinde önemli bir rol üstlenmektedir. 1971 yılında Beyoğlu Hastanesi adı altında faaliyetlerine başlayan Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, şimdiki adıyla 2005 yılında Sağlık Bakanlığı’na devredilmiştir. “Bebek Dostu Hastane” unvanını taşıyan hastanede, içinde oturma grupları ve alt değiştirme yerleri mevcut olan “Emzirme Odaları” bulunmaktadır. Ayrıca yeni doğum yapan annelere bebeklerini nasıl emzirecekleri konusunda bilgi verilmektedir.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi, hem eğitim kurumu hem de sağlık hizmetleri sunucusu olarak Türkiye’nin en büyük eğitim ve araştırma hastaneleri arasında yer almaktadır. Hastane, her branşta 7 gün 24 saat daimi hizmet verilmektedir.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu almak istiyorsanız izleyebileceğiniz birkaç yol var:

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi telefonla randevu alma

Eğer cep telefonunuzla randevu almak istiyorsanız sayfamızda sol üst köşede, üzerinde Alo182 yazan butonu tıklayarak randevu alma sistemine bağlanabilirsiniz. Ayrıca ev telefonunuzdan ya da herhangi bir sabit telefondan da 182‘yi arayabilirsiniz. Telefona çıkan operatöre hastanın T.C. kimlik numarasını verin. Randevu talep ettiğiniz hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihinizi de belirtin. Operatörün önerdiği uygun tarih ve saat dilimlerinden birini seçerek randevunuzu kesinleştirin.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi internetten randevu alma

İnternetten randevu almak için yukarıda sol üst köşede bulunan randevu al butonuna basın. Ayrıca www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş yaparak da randevu alabilirsiniz. Eğer Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ilk kez giriş yapıyorsanız gerekli adımları takip ederek hesap açmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve belirlenen şifreniz ile giriş yapın. Gitmek istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihinizi yaparak randevu alabilirsiniz.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesine nasıl gidilir?

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi açık adres:Darülaceze Cad. No:27 Şişli / İSTANBUL

Sitemizde yukarıda bulunan “yol tarifi” butonuna tıklayarak izleyebileceğiniz yolu harita üzerinde görebilirsiniz. Haritamız bulunduğunuz yere göre size en uygun yol tarifini verecektir. Ulaşım aracınızı seçerek size en yakın otobüs veya metro durağının da yerini bulabilirsiniz.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplu taşıma

Anadolu yakasından:

  • Kartal, Pendik, Maltepe, Tuzla tarafından: Kadıköy-Kartal metrosuna binin ve Ünalan istasyonunda inin. Ardından metrobüs aktarmasıyla Okmeydanı Hastane durağında inin.
  • Ümraniye: 522 numaralı otobüsle direkt Okmeydanı Hastanesi durağına ulaşabilirsiniz.
  • Üsküdar: 16A, 320A, 11T ya da 16U numaralı otobüslerden birine binip Uzunçayır’da inin. Sonra Metrobüs aktarmasıyla Okmeydanı Hastane durağında inin.
  • Kadıköy: Metrobüse Kadıköy Söğütlüçeşme’den binip Okmeydanı Hastane durağında inin.

Avrupa yakasından: 

  • Taksim: Metroya binin ve Mecidiyeköy-Şişli istasyonunda inin. Metrobüs aktarmasıyla Okmeydanı Hastane durağında inin.
  • Esenler, Bayrampaşa: Yenikapı-Havalimanı metrosuyla Merter‘de inin ve metrobüs aktarmasıyla Okmeydanı Hastane durağında inin.
  • Bağcılar, Güngören: Kabataş-Bağcılar tramvay hattıyla Zeytinburnu‘nda inin ve metrobüs aktarmasıyla Okmeydanı Hastane durağında inin.
  • Büyükçekmece, Beylikdüzü, Avcılar, Küçükçekmece, Bahçelievler tarafı: Metrobüsle Okmeydanı Hastane durağında inin.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta ziyaret saatleri

Hasta ziyaretleri her gün 13.00–15.00 ve 19.00-20.00 saatleri arasındadır.

Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon ve İletişim

Tel: 0212 314 55 55 – 0 212 221 77 77

Fax: 0 212 221 78 00

E-mail: hastailetisim@okmeydani.gov.tr

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör

Araç çubuğuna atla