Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres

Elmalıkent Mahallesi Adem Yavuz Cad. No:1 Ümraniye / İstanbul

Web Sitesi

https://umraniyeah.saglik.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAğız ve DişAile HekimliğiAkupunkturAnestezi ve Rean.Beslenme ve DiyetBeyin ve Sinir CerrahisiBiyokimyaÇocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk İmmünolojisiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk NörolojisiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıHematolojiKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNörolojiNükleer TıpOrtopediPatolojiPsikiyatriRadyasyon OnkolojisiRadyolojiRomatolojiÜrolojiÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2002 yılında Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 2005 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, 2016 yılında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, Üniversite Hastanesi kapsamında hizmet vermeye başlamıştır.

2015 yılında hastane bahçesine yeni açılan kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi binasıyla birlikte 144.953 m2 kapalı alanda sağlık hizmeti sunulmaktadır. Hastaneye bağlı 460 m2 kapalı alan ile Kezban-Esat ÜNSAL semt polikliniği, 1900 m2 kapalı alan ile Mustafa Kemal Semt Polikliniği ve 3400 m2 kapalı alan ile Alemdağ Devlet Hastanesi’nde poliklinik hizmeti sunulmaktadır. Hastane bahçesinde başlatılan Onkoloji binası inşaatı tamamlanmış olup hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, halen kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi ile birlikte 836 yatak ile hizmet vermektedir. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, genel, lokal ameliyatların gerçekleştirildiği 23 adet ameliyathaneye sahiptir. Hastanede 63 yataklı Yeni doğan yoğun bakımı, 46 yataklı erişkin yoğun bakımı, 15 yataklı çocuk yoğun bakımı hizmet vermektedir. Günde ortalama 6500 hasta muayenesi, ayda ortalama 4000 operasyon yapılmaktadır. Hastanede ayrıca robotik cerrahi ameliyatları da uygulanmaktadır.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden randevu almak için izleyebileceğiniz birkaç yol var:

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi telefonla randevu alma

Eğer telefonla randevu almak istiyorsanız sayfamızda sol üst köşede, üzerinde Alo182 yazan butonu tıklayarak cep telefonunuzdan randevu alma sistemine bağlanabilirsiniz. Ayrıca ev telefonunuzdan ya da herhangi bir sabit telefondan da 182‘yi arayabilirsiniz. Telefona çıkan santral görevlisine hastanın T.C. kimlik numarasını verin. Randevu talep ettiğiniz hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihinizi operatöre belirtin. Operatörün önerdiği uygun tarih ve saat dilimlerinden birini seçerek randevunuzu kesinleştirin.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi internetten randevu alma

İnternetten randevu almak istiyorsanız yukarıda sol üst köşede bulunan randevu al butonuna basın. Ayrıca www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş tıklayarak da randevu alabilirsiniz. Eğer Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ilk kez giriş yapıyorsanız gerekli adımları takip ederek hesap açmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve belirlenen şifreniz ile giriş yapın. Gitmek istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihinizi yaparak randevu alabilirsiniz.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesine nasıl gidilir?

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi açık adres: Elmalıkent Mahallesi Adem Yavuz Cad. No:1 Ümraniye / İstanbul

Sitemizde yukarıda bulunan yol tarifi butonuna tıklayarak izleyebileceğiniz yolu harita üzerinde görebilirsiniz. Haritamız bulunduğunuz yere göre size en uygun yol tarifini verecektir. Ulaşım aracınızı seçerek size en yakın otobüs veya metro durağının yerini bulabilirsiniz.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplu taşıma

En yakın durak:

 • Ümraniye Meyveli Bahçe durağı (13 dk yürüme mesafesi

Hastane güzergahına giden belediye otobüsleri:

 • 11ST,
 • 11ÜS,
 • 13H,
 • 15BK,
 • 20K,
 • 7.

Tren hattı:

 • MARMARAY

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi hasta ziyaret saatleri

 • Hafta içi: 13:00 – 14:00
 • Hafta sonu: 13:00 – 15:00
 • Akşam: 19:00 – 20:30

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Telefon ve İletişim

Tel: 0 216 632 18 18 

Fax: 0 216 632 71 24 / 0 216 632 71 21

E-mail: bilgi@ueh.gov.tr

guest
1 Yorum
En Yeniler
Eskiler Beğenilenler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Hicran
Hicran
3 ay önce
Değerlendirme Puanı :
     

Gecesini gündüzüne katarak bir insan hayatı kurtarabilmek için, bir bebeğin dünyaya gelmesini annesinin kucağına verebilmek için, ameliyathanelerde fedakarca saatlerce kalan, kısacası gözümüzü açtığımızda ilk karşılaştığımız ölünceye kadat hayatımızın daima bir parçası olarak kalacak olan sevgili DOKTORLARIMIZ, HEMŞİRELERİMİZ, EBELERİMİZ, ASİSTANLARIMIZ, PERSONELLERİMİZ 14 MART TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN ❤️🌼🌹😊SEVİLİYORSUNUZ ve İYİ Kİ… Devamını oku »


Araç çubuğuna atla