Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Adres

Elmalıkent Mahallesi Adem Yavuz Cad. No:1 Ümraniye / İstanbul

Web Sitesi

http://ueh.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAğız ve DişAile HekimliğiAkupunkturAnestezi ve Rean.Beslenme ve DiyetBeyin ve Sinir CerrahisiBiyokimyaÇocuk CerrahisiÇocuk EndokrinolojiÇocuk İmmünolojisiÇocuk KardiyolojiÇocuk NefrolojiÇocuk NörolojisiÇocuk PsikiyatrisiÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEndokrinoloji ve Met.Enfeksiyon HastalıklarıEstetik Plastik ve Rekons.Fizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıHematolojiKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBNefrolojiNörolojiNükleer TıpOrtopediPatolojiPsikiyatriRadyasyon OnkolojisiRadyolojiRomatolojiÜrolojiÜmraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, 2002 yılında Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 2005 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, 2016 yılında ise Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, Üniversite Hastanesi kapsamında hizmet vermeye başlamıştır.

2015 yılında hastane bahçesine yeni açılan kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi binasıyla birlikte 144.953 m2 kapalı alanda sağlık hizmeti sunulmaktadır. Hastaneye bağlı 460 m2 kapalı alan ile Kezban-Esat ÜNSAL semt polikliniği, 1900 m2 kapalı alan ile Mustafa Kemal Semt Polikliniği ve 3400 m2 kapalı alan ile Alemdağ Devlet Hastanesi’nde poliklinik hizmeti sunulmaktadır. Hastane bahçesinde başlatılan Onkoloji binası inşaatı tamamlanmış olup hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, halen kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi ile birlikte 836 yatak ile hizmet vermektedir. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, genel, lokal ameliyatların gerçekleştirildiği 23 adet ameliyathaneye sahiptir. Hastanede 63 yataklı Yeni doğan yoğun bakımı, 46 yataklı erişkin yoğun bakımı, 15 yataklı çocuk yoğun bakımı hizmet vermektedir. Günde ortalama 6500 hasta muayenesi, ayda ortalama 4000 operasyon yapılmaktadır. Hastanede ayrıca robotik cerrahi ameliyatları da uygulanmaktadır.

Tel: (0216) 632 18 18 – Fax: 0 216 632 71 24  – 21  –  E-mail: bilgi@ueh.gov.tr

YORUMLAR

avatar

Araç çubuğuna atla