Üsküdar Devlet Hastanesi

Adres

Barbaros Mah., Üsküdar Devlet Hst., 34662 Üsküdar / İstanbul

Web Sitesi

https://uskudardh.saglik.gov.tr

Branşlar

Acil ServisAnestezi ve Rean.Beslenme ve DiyetBeyin ve Sinir CerrahisiBiyokimyaÇocuk SağlığıDahiliyeDermatoloji & CildiyeEnfeksiyon HastalıklarıFizik Tedavi ve Reh.GastroenterolojiGenel CerrahiGöğüs CerrahisiGöğüs HastalıklarıGöz HastalıklarıKadın Hast. ve DoğumKalp ve Damar Hast.KardiyolojiKBBMikrobiyolojiNefrolojiNörolojiNükleer TıpOrtopediPatolojiPsikiyatriÜrolojiÜsküdar Devlet Hastanesi, 1950 tarihinde Polis Prevantoryumu olarak hizmete başlamış, 1978 yılında 200 yataklı kapasitesiyle Polis Hastanesi ismini almıştır. 1985 tarihinde ana bina resmen hizmete açılmış ve 1987 yılına kadar sadece meslek mensupları ve ailelerine hizmet verilmiştir. Sonrasında polis emeklileri, eş ve çocukları ve sivil hastaların tedavi ve bakımı da yapılmaya başlanmıştır.

2005 yılında “İstanbul Polis Hastanesi” Sağlık Bakanlığı’na devredilmiş ve İstanbul Üsküdar Devlet Hastanesi adını almıştır. 2008 yılında “Bebek Dostu Hastane” unvanını alan hastane, 2009’da Validebağ Devlet Hastanesi ile birleştirilerek tek çatı altında toplanmıştır. Halen bir merkez bina ve iki Semt Polikliniği ile hizmet vermeye devam etmektedir.

263 yatak kapasitesine sahip hastanede hemodiyaliz merkezi de bulunmaktadır. Ayrıca arazi içinde hemşire lojmanı, helikopter sahası ve otopark da mevcuttur.

Üsküdar Devlet Hastanesi Randevu

Üsküdar Devlet Hastanesi telefonla randevu alma

Eğer telefonla randevu almak istiyorsanız sayfamızda sol üst köşede, üzerinde Alo182 yazan butonu tıklayarak cep telefonunuzdan randevu alma sistemine bağlanabilirsiniz. Ayrıca ev telefonunuzdan ya da herhangi bir sabit telefondan da 182’yi arayabilirsiniz. Telefona çıkan santral görevlisinde hastanın T.C. kimlik numarasını verin. Randevu talep ettiğiniz hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihinizi operatöre belirtin. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini size söyleyecektir. Seçiminizi yaptığınızda randevunuz kesinleşmiş olur.

Üsküdar Devlet Hastanesi internetten randevu alma

İnternetten randevu almak istiyorsanız yukarıda sol üst köşede bulunan randevu al butonuna basın. Ayrıca www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adreslerine giriş tıklayarak da randevu alabilirsiniz. Eğer Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ne ilk kez giriş yapıyorsanız gerekli adımları takip ederek hesap açmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturduktan sonra “Randevu Al” butonuna tıklayarak T.C. kimlik numaranız ve belirlenen şifreniz ile giriş yapın. Gitmek istediğiniz hastane, poliklinik ve hekim tercihinizi yaparak randevu alabilirsiniz.

Üsküdar Devlet Hastanesine nasıl gidilir?

Üsküdar Devlet Hastanesi açık adres: Barbaros Mah. Veysi Paşa Sok.No:14 Üsküdar – İSTANBUL

Çamlıca Semt Polikliniği: Ferah Mah. Ferah Cad. No:40 Üsküdar – İSTANBUL

Doğancılar Semt Polikliniği: Halk Cad. Sunar İş Hanı No:37 Üsküdar – İSTANBUL

Sitemizde yukarıda bulan haritayı tıklayarak izleyebileceğiniz yolu harita üzerinde görebilirsiniz. Eğer sitemize cep telefonunuzdan girdiyseniz yukarıda bulunan yol tarifi butonuna basın. Haritamız bulunduğunuz yere göre size en uygun yol tarifini verecektir. Ulaşım aracınızı seçerek size en yakın otobüs veya metro durağının yerini bulabilirsiniz.

Üsküdar Devlet Hastanesi güzergahından geçen belediye otobüsleri:

 • 5 Valievleri – Üsküdar
 • 12C Üsküdar Devlet Hastanesi – Üsküdar
 • 14C Üsküdar Devlet Hastanesi – Kadıköy
 • 14FD Ferah Mahallesi – Üsküdar Devlet Hastanesi

Üsküdar Devlet Hastanesi güzergahından geçen Metro hattı

 • M4, M5

Üsküdar Devlet Hastanesi güzergahından geçen minibüs ve dolmuşlar

C-76, Üsküdar – Koşuyolu – Acıbadem

Üsküdar Devlet Hastanesi poliklinik saatleri

 • 8:30 – 12:00
 • 13:00 – 16:30

Üsküdar Devlet Hastanesi hasta ziyaret saatleri

Hafta içi

 • 13.00 – 15.00
 • 19.00 – 21.00

Hafta sonu

 • 13.00 – 16.00
 • 19.00 – 21.00

Üsküdar Devlet Hastanesi Telefon ve İletişim

Tel: 0 216 474 79 00

Fax: 0 216 474 79 12

Çamlıca Semt Polikliniği:

Tel: 0216 474 79 00 – 07 (Pbx)

Doğancılar Semt Polikliniği:

Tel: 0 216 310 77 64

Faks: 0 216 334 01 39

YORUMLAR

avatar

Araç çubuğuna atla