Hydraclear Teknolojisi ile Yeni Acuvue Oasys Lens

Yazan Yrd. Doç. Melih Yıldız
28 Temmuz 2022   |    29 Mart 2024    |   Kategori: Göz Sağlığı, Üye Yazıları Print

En yeni ve en iyi lens üretim teknolojisi hydraclear teknolojisi ile üretilen Acuvue Oasys lensleri, lens monomerine dâhil edilen ıslatıcı madde ile kontakt lenslerden dolayı oluşan göz kuruluğunu en aza indiren bir lenstir. Gözlerinizi nemli tutarak göz kuruluğunun önüne geçer. Acuvue Oasys lensleri UV ışınlarını bloke eden bir yapıya sahiptir, bu özelliğinden dolayı Acuvue Oasys lenslerle birlikte bilgisayar, televizyon, tablet, telefon gibi ekranlara bakarken rahatsızlığı en aza indiren bir yapıdadır. Hydraclear Teknolojisi sayesinde Acuvue Oasys Lens, diğer lenslere oranla göz kapaklarınızla daha az sürtünür ve bu durumdan olacak rahatsızlıkları ortadan kaldırır. Gözlerde lenslere bağlı oluşabilecek çoğu komplikasyonu en aza indiren Acuvue Oasys lens Dünya üzerinde sıkça tercih edilen bir markadır.

Acuvue Oasys Lensin Diğer Lenslerden Farkları Nelerdir?

Lensler, gözlüklerle tedavi edilen göz bozuklukları için gözlüğün alternatifi olan bir tedavi yöntemidir. Bütün lensler aynı prensiple tedavi sağlarlar, kullanım açısından ve özellikle görüntü açısından gözlüklere karşı büyük bir avantaj vardır. Gözlük yerine lens tercih edilmesinin en büyük nedeni yüzde sürekli farklı bir cisim durmasıdır. Lensler gözlere direkt olarak yapışarak kullanıldığı için, kullanım sırasında fark edilmezler ve görüntüyü değiştirmezler.

Acuvue Oasys lensin diğer lenslerden farkı gelişmiş üretim teknolojisiyle birlikte gelen özellikleridir. En büyük özelliklerinden biri bütün lenslerde hemen hemen ortaya çıkan lens kullanımına bağlı gelişen göz kuruluğunun, Acuvue Oasys lensin ıslatıcı maddesi sayesinde ortadan kaldırmasıdır. Acuvue Oasys lensin diğer lenslerden farkı yüzey pürüzünden kaynaklı oluşabilecek gün içerisindeki memnuniyetsizlik ve rahatsızlığı en aza indirmesidir. Acuvue Oasys lenslerin en önemli özelliklerinden biride yüzey pürüzlülüğün az olmasının sonucu olarak lens ve göz kapaklarındaki sürtünmenin en aza indirmesiyle, sürtünmeden dolayı olabilecek çoğu komplikasyonun ve rahatsızlık hissinin önüne geçmesidir.

Acuvue Oasys lensleri 1. Sınıf UV ışın blokajı sayesinde UVB ışınlarının %99’dan fazlasını ve UVA ışınlarının %96’dan fazlasını engelleyerek göze zarar vermesinin önüne geçer. Acuvue Oasys yenilikçi bir marka olmasının yanı sıra diğer lenslerden farklı olarak her zaman kullanıcı rahatlığına dikkat edecek şekilde yenilikçi tasarımlar çıkartan bir markadır. 2006 yılında Simo D’or ödülünün sahibi olan Acuvue Oasys markası kullanıcıları için her zaman en iyi ürünü verme ve göz sağlığı üstüne yenilikçi tasarımlar yapmayı ilke edinmiş bir markadır.

Lens Kullanımında Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar Nelerdir?

Lens kullanımı oldukça faydalı ve pratik olsa da kullanırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.

  1. Lens kullanım sürelerine çok dikkat edilmelidir, lensler günlük, aylık, haftalık ve yıllık olarak kullanımı olan göz tedavi araçlarıdır. 15 günlük kullanım süresi olan bir lens 16. Gün göze takılmamalıdır. Acuvue Oasys lensler günlük, haftalık, aylık ve yıllık olarak lens temin edebileceğiniz bir markadır.
  2. Renkli lens kullananlar için göz rengi değiştirmek pahasına dikkat edilmesi gereken temel konuları göz ardı edip kafanıza göre lens değiştirmemeniz gerekir. Göz doktoruna danışarak lens değişikliği yapılmalıdır.
  3. Deniz, havuz, duş gibi lenslerin suyla temas edeceği yerlerde lensleri çıkarmak çok önemlidir. Ne kadar sular içilecek kıvamda temizlense de şebeke suyunun bile lenslere teması, gözlerinizi mikrop kapmalarına açık hale getirebilir. Deniz ve havuzlarda lenslerin suyla teması gözleriniz için zararlı olabilir.
  4. Lens kullanırken makyaj yapılmasının tabi ki de bir zararı yoktur fakat makyaj yapmadan önce lenslerin gözlerinize takılı olmasına ve makyajı temizlerken de önce lensi gözlerinizden çıkartıp sonra makyajı temizleyeme dikkat edilmelidir. Çünkü makyaj malzemelerinin lens ile temasında yine gözleriniz için sorun teşkil eden durumlar oluşabilir.
  5. Lens kullanımında kesinlikle ve kesinlikle size ait olmayan lensleri kullanmayın. Deneme amaçlı olsa bile kendi lensiniz haricinde lensleri gözlerinize takmayın. Başka birinin lensini takmak çok sağlıksız bir durumdur. Göz sağlığınıza büyük zararlar verecek komplikasyonlar oluşturabilir.
  6. Lens bakım ürünü olan lens solüsyonuna dikkat etmek çok önemlidir. Enfeksiyon önleyici özelliği yüksek olan solüsyonlar kullanın. Her solüsyon aynı değildir, kaliteli solüsyon kullanımı gözlerinizi komplikasyonlardan ve lenslerinizi diğer durumlardan daha iyi koruyacaktır.
  7. Lensleri gözünüzden çıkarıp takarken el temizliğine çok ama çok dikkat edilmelidir. Eller temiz olmazsa gözleriniz mikrop kapabilir ve komplikasyonlar oluşabilir. Ayrıca lensler içinde zararlıdır.
  8. Gece uyurken lensleri çıkarmaya çok dikkat etmelisiniz. Lenslerle uyumak ciddi sorunlara yol açabilir. Şayet unutup lensle uyunursa sabah kesinlikle lensler çıkarılıp gözler dinlendirilmelidir.

Acuvue Oasys kontakt lens ile gözde oluşabilecek komplikasyonların önüne geçebilirsiniz. Acuvue Oasys kuruluk, kaşıntı, batma ve alerjik komplikasyonlardan gözünüzü koruyarak konforlu bir görüş sunar. Sizde Acuvue Oasys lensi avantajlı fiyatlarla satın almak istiyorsanız Lensoptik.com’u ziyaret edebilirsiniz.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla