İlko İlaç’tan 4 yeni ürün

21 Nisan 2014  |   Kategori: İlaçlar, Medyada Sağlık Haberleri, Sektör Print

Yeni-ürün-2014-640x320İLKO İlaç; psikiyatrik hastalıklar, romatizmal hastalıklar ve farklı ağrı tiplerinin tedavisinde kullanılmak üzere Algopet, Dexiren, Dulester ve Venladep XR isimli yeni ürünlerini doktor ve eczacıların hizmetine sundu.

Algopet, her bir film tablette 100 mg flurbiprofen etkin maddesi içeren non-steroid antiinflamatuvar (NSAİ) bir ilaçtır. Romatizmal hastalıkların semptomatik tedavisinde kullanılan ürün aynı zamanda dismenore tedavisinde de endikedir.

Dexiren,  analjezik ve antiinflamatuvar özelliklere sahip olup, her bir film tablette 25 mg, her 2 ml ampulde 50 mg deksketoprofen etkin maddesi içermektedir. Ürün; erişkinlerde kas-iskelet sistemi ağrıları, diş ağrısı ve dismenore tedavisinde endikedir.

Dulester, her bir kapsülde 60 mg ve 120 mg duloksetin etkin maddesi içeren serotonin-noradrenalin gerialım inhibitörü (SNRI) bir antidepresandır. Majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, nöropatik ağrı, fibromiyalji ve kronik somatik ağrıların tedavisinde kullanılmaktadır.

Venladep XR, SNRI grubu bir başka antidepresan ilaçtır. Uzatılmış salınım özelliğine sahip olan her bir mikropellet kapsülde; 37,5 mg, 75 mg ve 150 mg venlafaksin etkin maddesi içermektedir.  Ürün; majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, panik bozukluk ve sosyal fobi tedavisinde endikedir.

İLKO İlaç, bu yeni ürünlerle birlikte 2 yıl içerisinde toplamda 16 ürünü tıbbın hizmetine sunmuş oldu.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla