Kadınlarda idrar kaçırma sorununa yeni çözüm!

Kategori: Kadın Hastalıkları Print

Ülkemizde yapılan araştırmalar doğurganlık çağındaki kadınların 20 – 46’sının, menopozdaki kadınların ise %40 – 69’nun idrar kaçırma sorunu yaşadıklarını gösterdi. Kadın Hastlıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Senai Aksoy, idrar kaçırma sorununun ameliyat olmadan, ağrısız ve iz kalmadan nasıl tedavi edildiğini anlatıyor. İdrar kaçırma genelde doğum yapmaya bağlı olarak ortaya çıkan bir sorun olarak kabul ediliyor. Oysa idrar kaçırma sorunu çok sayıda doğum yapma, iri bebek doğurma ve zor doğumların dışındaki nedenlerle de  görülebiliyor. İdrar kaçırmanın en önemli nedenleri arasında  ileri yaş, menopoz, uzun süren kabızlık, şişmanlık ve astım, bronşit gibi akciğer hastalıkları sayılabilir.

İleri yaş ve menopoz dışındaki nedenlere bağlı idrar kaçırma daha çok doğurganlık çağındaki kadınlarda görülüyor. Günümüzde gelişen modern tedavi yöntemleri ile artık kadın hangi yaşta olursa olsun idrar kaçırma sorunu kısa sürede ameliyat gerektirmeden, acısız, iz kalmadan çözülebiliyor.

Ameliyatsız, acısız tedavi ile kısa sürede günlük hayata dönmek mümkün!
Kadının yaşamını ve ruhsal durumunu olumsuz etkileyen idrar kaçırma sorununu IncontiLase (Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi) ile kolayca çözmek mümkün. IncontiLase Tedavisi, Er:YAG lazer teknolojisi sayesinde üretral bölgede ve idrar kesesi ön duvarında fototermal gerilim ve sıkılaştırma sağlıyor.

İdrar kaçırma sorunu tedavi edilmezse böbrek yetmezliğine yol açabilir!

Uzmanlar ve hastalar neden IncontiLase tedavisini tercih ediyor?
IncontiLase ile idrar kaçırma tedavisi ameliyat, anestezi, kesi ve dikiş gerektirmiyor. Uygulama esnasında veya sonrasında acı duyulmuyor ve 20 – 25 dakika gibi kısa bir süre içinde kolayca uygulanabiliyor. Hasta günlük yaşantısına hemen dönebiliyor. Yöntem yüksek başarı oranları ve hasta memnuniyeti sağlayan etkili bir çözüm. IncontiLase, komplikasyon riski ve yan etkisi olmayan güvenilir bir sistem olduğundan uzmanlar ve hastalar tarafından tercih ediliyor.


İdrar yolu enfeksiyonları en çok kadınları etkiliyor

idraryolu-enfeksiyonu-kapakSık sık idrara mı çıkıyorsunuz? İdrar yaparken yanma yaşıyor musunuz? İdrarınız bulanıklık, kötü kokuyor ve kanlı mı? Eğer cevabınız evet ise, idrar yolu enfeksiyonu taşıyor olabilirsiniz. Op. Dr. Serhat Parlatcı idrar yolu enfeksiyonları hakkında bilgi verdi. Devamı

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla