Kirpik Lifting ile Etkileyici Bakışlar – Buk Beauty Nedir?

25 Mart 2022   |    14 Nisan 2023    |   Kategori: Estetik Print

Estetiksel görünümün en önemli parçası olan gözler, etkileyici ve oldukça güzel bakışlara sahip olması için bazı işlemlerden geçmesi gerekebilir. Güzellik uygulamaları arasında yer alan ve oldukça kısa bir süre içerisinde yoğun ilgi gören kirpik lifting uygulaması, kişinin kirpiklerinin belirli bir süre boyunca kalıcı olarak belirginleşmesini sağlar. Göz işlemlerinde en çok işlem gören ve belirginleştirilmesi sağlanan da şüphesiz kirpiklerdir. Bu neden ile kirpik lifting uygulaması sıklıkla tercih edilir. Kirpik Lifting Nedir?

Doğal kirpiklerin köklerine yapılan işlemler sayesinde gerçekleştirilen bu uygulama, işlem sırasında kesinlikle kişinin cildine zarar verecek kimyasal madde kullanımı yapılmaz. Kirpik lifting uygulaması sırasında veya sonrasında kirpiklerde herhangi bir dökülme söz konusu değildir.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting uygulaması, mutlaka uzman bir güzellik merkezi tarafından yapılmalıdır. Kişinin kirpik uzunluğu dikkate alınarak S- M- L numaralarına ayrılan 3 farklı ped ile işleme başlanır. Kirpiklerin tek tek ayrılmasının ardından cımbızla yapışması sağlanarak ortalama 15 dakika bekletilir ve keratin işlemine geçilir.

Kimler Bunu Tercih Edebilir?

Tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi kirpik lifting uygulamasının da kimlerin yapabileceği merak edilen konuların başında gelir. Ayrıca, kirpik lifting işlemi, seyrek ve hacimsiz kirpiklerinin yapısını değiştirmek isteyenler ve günlük hayatında makyaj yapmaktan hoşlanmayan dolgun kirpiklere sahip olmak isteyen herkes tarafından tercih edilebilir.

Neden Lifting Uygulaması Yaptırmalısınız?

Kirpik lifting işlemleri, kirpiklerde kıvrım ve kaldırma etkisi gösterdiğinden uçları kıvrık, daha göz alıcı ve belirgin hale gelen kirpiklerin oluşmasını sağlar. Kirpik uzunluğunda memnun olmayan kişiler için oldukça avantajlıdır. Diğer uygulamalara göre oldukça uzun zaman etki gösteren bu işlem, doğal görüntüler elde edilmesini sağlar.

Kirpik Lifting Uygulamasının Faydaları Nelerdir?

Kirpik lifting uygulaması sağlamış olduğu avantajlar nedeniyle birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir. Kirpik lifting işlemleri sayesinde seyrek ve hacimsiz kirpikler güçlenir, daha uzun ve daha dolgun görünümler kazanılır ve kirpiklere zarar verici kimyasal kullanılmaz.

Microblading (Kaş Kontörü) Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda birçok kişi tarafından yaptırılan kalıcı makyaj işlemleri, yüz ve çevresine yapılan birtakım değişimler sayesinde gerçekleştirilir. Bu işlemler arasında en çok dikkat çeken ise microblading kaş kontörü uygulaması olmuştur. Microblading işlemlerinde kişiye özel steril iğneler kullanılarak, dövme tekniği ile hemen hemen aynı işlemler yapılır. İşleme başlamadan önce kişinin kaş rengine uyumlu boyanın tercih edilmesi büyük önem taşır.

Microblading (Kaş Kontörü) Kimlere Yapılır?

Genellikle microblading işlemleri, hamileler, kanama ve pıhtılaşma bozukluğu yaşayan kişiler haricinde herkese uygulanabilir. İşlemin insan sağlığı açısından da herhangi bir olumsuzluk yaratması söz konusu değildir. Kaşların oldukça doğal bir görünüme sahip olması nedeni ile birçok kişi tarafından sıklıkla tercih edilir.

Microblading (Kaş Kontörü) İşleminin Sağladığı Avantajlar Nelerdir?

Son yıllar da güzellik merkezleri tarafından önerilen microblading kıl tekniği, uzun süre ı olmayan ve geçici bir işlem olması nedeni ile ilk kez yaptıracaklar için avantajlıdır.
Kişinin kaşlarının istenilen seviyeye ulaşması ve şekli alabilmesi, microblading işlemleri oldukça hızlı ve pratik bir şekilde gelişir.

Microblading (Kaş Kontörü) Sonrası Yapılması Gerekenler

apılan tüm güzellik uygulamalarında olduğu gibi kaş kontörü sonrasında da dikkat edilmesi gereken detaylar vardır. Bu anlamda microblading işlemlerinin tamamlanmasının hemen ardından ortalama 30 dakika kaşları içme suyuyla nemlendirilmemiş bir bez yardımı sayesinde nazikçe temizlenmelidir. Bu işlem renkli lef izi kalmayana denk devam ettirilmelidir.

Nail Art Nasıl Yapılır?

Son yıllar da birçok kişide görülen tırnak süsleme ve farklı tasarımlar nail art denilen işlem sayesinde gerçekleşir. Kişisel bakım ve trend görünümün olmaz olmazı haline gelen nail art, alanında uzmanlaşmış kişiler tarafından uygulanır. Nail art işlemleri tırnak süsleme fırçası ve tırnak noktalama kalemleri sayesinde kolaylıkla yapılır. Ayrıca kişinin tercih ettiği tırnak tasarımına bağlı olarak malzeme değişikliği görülebilir.

Nail Art Kimlere Uygulanır?

Nail art işlemleri, kullanılan malzemeler dahil olmak üzere ağlık açısından herhangi bir olumsuzluk riski taşımadığından dileyen herkese yapılabilir. Deri üzerine yapılan bu işlem, vazgeçildiğinde kolaylıkla kaldırılabilir.

Nail Art Modelleri Nelerdir?

Genelde nail art modelleri, üretici firma ve kişinin tercihine göre değişiklik gösterebilir. Son zamanlarda gökkuşağı ismi verilen karışık renklerin bir araya toplandığı modellerin yoğun ilgi gördüğünü söylemek mümkün. 

 Nail Art Fiyatları

Tırnak yüzeylerinin bakımlı ve estetik bir görünüme kavuşması için nail art yaptırmak isteyenler, fiyatları konusunda da derin araştırmalar içerisine girerler. Ayrıca, nail art fiyatları, ürünün tasarımına, kalitesine ve üretici firmasına göre farklılık gösterir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla