Menarini Meta Bölgesi İş Operasyonları Direktörlüğüne Nilüfer Adoran Getirildi

6 Ocak 2022   |    10 Ocak 2022    |   Kategori: Sektör, Sosyal Sorumluluk / İK Print

Geçtiğimiz yıl Türkiye’yi bölgesel merkez olarak konumlayan İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini, Türkiye’den bölgesel pozisyonlara üst düzey atamalarına devam ediyor. Menarini Türkiye’de 2015 yılından bu yana İş Geliştirme ve İş Mükemmelliği Direktörü olarak görev alan Nilüfer Adoran, 1 Ocak 2022 tarihi itibari ile Menarini META Bölgesi İş Operasyonları Direktörü olarak atandı.

İtalya’nın en büyük ilaç şirketi Menarini’nin META Bölgesindeki etkinliğini güçlendirme amacıyla gerçekleştirdiği yeni yapılanma kapsamında Türkiye’den bölgesel pozisyona önemli bir atama gerçekleştirildi. 2015 yılından bu yana İş Geliştirme ve İş Mükemmelliği Direktörü olarak Menarini Türkiye organizasyonunda görev alan Nilüfer Adoran, Menarini META Bölgesi İş Operasyonları Direktörü olarak atandı.

1 Ocak 2022 itibari ile yeni görevine başlayan Adoran, META Bölgesi saha süreç mükemmelliği, medikal pazarlama satış eğitimi, dijital dönüşüm, saha masraf yönetimi, tedarik yönetimi, iş zekası ve araştırmaları ile, Türkiye iş geliştirme fonksiyonu ve etkinlik yönetimi iş alanlarından sorumlu olacak. Adoran, yeni görevinde Menarini META Bölge Başkanı Uğur Bingöl’e raporlayacaktır.

İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu olan Nilüfer Adoran, Sabancı Üniversitesi’nde MBA programını ve Boğaziçi Üniversitesi’nde Biyomedikal Mühendisliği Yüksek lisans eğitimlerini tamamladı. Adoran, sağlık sektöründeki kariyerinde, MSD firmasında Ürün Müdürü, İş Geliştirme ve Portföy Yönetimi Müdürü, İş Geliştirme Ülke Müdürü ve Actavis (Allergan) firmasında Stratejik Planlama ve İş Geliştirme Direktörü görevlerini yürüttü. 2015 yılında Menarini Türkiye’ye katılan Adoran, son olarak Türkiye’den sorumlu İş Geliştirme ve İş Mükemmelliği Direktörlüğü görevindeydi. Nilüfer Adoran yeni görevi ile Menarini META Bölgesi İş Operasyonları Direktörü görevini üstlenmektedir.

YAZIYI PAYLAŞ

YORUMUNUZ VAR MI?

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Araç çubuğuna atla